Visuomenės saugumui užtikrinti būtinos bendros pastangos

Autorius: Data: 2013-12-06 , 16:00 Spausdinti

Penktadienis, gruodžio 6 d. (Meškuičiai)

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankosi Šiaulių rajone Meškuičių miestelyje. Prezidentė susitikusi su Šiaulių rajono bendruomenėmis ir policijos atstovais aptarė viešojo saugumo problemas, su kuriomis susiduria šalies regionuose gyvenantys žmonės, kalbėjo, kokių priemonių reikia imtis visuomenės saugumui užtikrinti.

Pasak Prezidentės, Meškuičiai – geras pavyzdys visai Lietuvai, įrodantis, kad viešojo saugumo užtikrinimui būtinas glaudus policijos ir bendruomenės bendradarbiavimas. Prieš trejus metus su policijos pagalba įkūrus saugios kaimynystės grupę Meškuičiuose, šioje gyvenvietėje registruojama 30 proc. mažiau nusikaltimų negu kituose tokio dydžio miesteliuose.

„Saugi kaimynystė prasideda nuo mažų dalykų – rūpinimosi kaimynu, tvarkos užtikrinimo gatvėse ir parkuose, atsakomybės už bendruomenę. Valstybės pareiga yra saugoti ir ginti savo žmones. Policija privalo užtikrinti visuomenės saugumą, tačiau ir pačių žmonių pastangos kuriant saugų gyvenimą savo bendruomenėje, kaime ir mieste yra svarbios. Tik rūpindamiesi vieni kitais būsime saugūs“, – sako Prezidentė.

Šiuo metu Lietuvoje policijos pastangomis iš viso įsteigtos 1,5 tūkst. saugios kaimynystės grupių. Šių iniciatyvų tikslas – rūpintis savo ir savo kaimynų saugumu, užsiimti jaunimo užimtumu, aktyviai bendradarbiauti su policija. Todėl Prezidentė ragina ir visas Lietuvos bendruomenes, policiją ir vietos valdžią aktyviau kurti saugios kaimynystės grupes, nes tai yra viena efektyviausių viešąjį saugumą užtikrinančių priemonių pasaulyje.

Prezidentė akcentuoja, kad siekiant mažinti nusikalstamumą ir užtikrinti visuomenės saugumą, policija turi daugiau dėmesio skirti nusikaltimų prevencijai, tačiau būtinas ir aktyvus vietos valdžios įsitraukimas. Pasak Prezidentės, policija turėtų ne tik bausti, bet ir tiesiogiai bendradarbiauti su žmonėmis ir bendruomenėmis. Tam gali pasitarnauti nuo kitų metų visuose policijos teritoriniuose padaliniuose darbą pradėsiantys specializuoti bendruomenės pareigūnai.

Taip pat Prezidentė pabrėžia, kad savivaldybės turi išnaudoti paprasčiausias, tačiau gyventojų saugumą žymiai didinančias priemones, tokias kaip sutvarkytas gatvių apšvietimas, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, tinkamai prižiūrimi keliai.

 

Nuotraukos – R. Dačkus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra