Visuomenė galės įvertinti bibliotekose įdiegtas inovacijas

Autorius: Data: 2012-01-17 , 10:30 Spausdinti

Per pastaruosius kelerius metus daugelis Lietuvos viešųjų bibliotekų ne tik atnaujino kompiuterinę ir kitą technologinę įrangą, bet ir pasiūlė modernių, netradicinių paslaugų, kurių dėka pavyko pritraukti daugiau lankytojų. Plačiau atskleisti bibliotekose įdiegtus novatoriškus sprendimus leis 2012 m. sausio 16 d. buvo paskelbtas konkursas „Inovacijų biblioteka“, kuriame kviečiamos dalyvauti daugiau nei 1 200 bibliotekų ir jų filialų.

„Viešųjų bibliotekų veidas keičiasi – iš knygų ir nemokamo interneto teikėjų jos tampa modernių paslaugų centrais. Šiuos pokyčius pastebi ir visuomenė: tyrimų duomenimis, 2008 m. 59 proc. gyventojų teigė, jog bibliotekose yra nuolat diegiamos naujovės, o 2011 m. pabaigoje taip manančiųjų padaugėjo iki 76 procentų. Konkursas „Inovacijų biblioteka“ – puiki galimybė parodyti, kad originaliais sprendimais praturtinta bibliotekų veikla kur kas geriau tenkina bendruomenių ir atskirų jų grupių poreikius“, – sakė konkursą inicijuojančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

„Inovacijų bibliotekos“ rinkimuose viešosios bibliotekos ir jų filialai varžysis novatoriškomis idėjomis, jau virtusiomis ar artimiausioje ateityje virsiančiomis projektais, kurie paverčia biblioteką patrauklesne, madingesne, modernesne vieta.

Rinkimuose dalyvausiančios bibliotekos pretenduos į tris nominacijas. Nominacijoje „Už novatoriškus sprendimus“ dalyvaus modernius, netradicinius sprendimus, leidusius pritraukti daugiau lankytojų, įgyvendinusios bibliotekos. Kategorijoje „Už atvertas galimybes“ bus apdovanotos bibliotekos, padėjusios žmonėms atrasti naujų laisvalaikio, įsidarbinimo, kultūrinės veiklos, tobulėjimo galimybių. Trečioji nominacija „Už šiandien kuriamą ateitį“ skirta bibliotekoms, kurių novatoriški planai dar tik pradedami įgyvendinti ir turi gerų tęstinumo perspektyvų.

Penkis geriausius kiekvienos nominacijos atstovus išrinks projekto „Bibliotekos pažangai“ sudaryta vertinimo komisija, o penkiolika finalinio etapo dalyvių vertins šalies visuomenė – vasario mėnesį kiekvienos nominacijos laimėtojus išrinks interneto vartotojai. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti rėmėjų prizais bei specialiomis statulėlėmis.

Viešosios bibliotekos, norinčios dalyvauti „Inovacijų bibliotekos“ rinkimuose, paraiškos formą turi užpildyti iki sausio 23 d. Viena viešoji biblioteka ar jos filialas gali nominuoti save tik vieną kartą ir tik vienoje nominacijoje.

Daugiau informacijos: Sandra Adomavičiūtė, Projekto „Bibliotekos pažangai“ viešųjų ryšių koordinatorė, tel. (8 5) 239 86 31, mob. 8 655 92697, sandra.adomaviciute@bibliotekospazangai.lt

Kultūra , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra