Visų patogumui – „Žagarės ozo pėsčiųjų takas“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 23 d., Žagarės regioniniame parke buvo atidarytas „Žagarės ozo pėsčiųjų pažintinis takas“.

Šio tako įrengimas finansuotas iš Europos Sanglaudos fondo pagal Valstybės planuojamų turizmo projektų sąrašą. Bendra projekto vertė yra 372 tūkst. Lt. Lėšos buvo skirtos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Prie projekto taip pat prisidėjo Joniškio rajono savivaldybė, skyrusi 35 tūkst. Lt.

 
Žagarės regioninio parko direkcija džiaugiasi, kad projektas „Žagarės ozo pėsčiųjų pažintinis takas“ finansuotas iš Europos Sanglaudos fondo pagal Valstybės planuojamų turizmo projektų sąrašą įgyvendintas sėkmingai ir užbaigtas laiku. Projekto rezultatai pasiekti. Šis projektas yra pirmasis projekto „Nacionalinės auto turizmo trasos dalies su informacine sistema Žagarės regioniniame parke“ etapas. Projekto „Žagarės ozo pėsčiųjų pažintinis takas“ įgyvendinimui Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2009 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. 4-242 buvo skirta 337 tūkst. Lt. iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Prie projekto taip pat prisidėjo Joniškio rajono savivaldybė, skyrusi 35 tūkst. Lt, taigi bendra projekto vertė siekia 372 tūkst. Lt.
 
Projekto įgyvendinimas apėmė šias numatytas veiklas: Žagarės ozo pritaikymo lankymui darbus (laiptų, pontoninio tilto, aikštelės įrengimą), 5 poilsio aikštelių įrengimą (apžiūros laiptų, laiptų, pavėsinių su lauko baldais, tualetų su išėmimo duobėmis, persirengimo kabinų, stoginių atliekų konteineriams, laužaviečių, aikštelių, takų įrengimą), teritorijos ir pakrantės sutvarkymą (sumedėjusios augmenijos šalinimą, pomiškio valymą, smėlio pasluoksnio įrengimą). Pėsčiųjų take įrengta aikštelės ir takai su žvirgždo atsijų danga, aikštelės su asfaltbetonio danga, grunto pagrindas po pavėsinėmis. Šio projekto regioninio parko direkcija ėmėsi matydama smarkiai didėjantį lankytojų skaičių Žagarės ozo, Žvelgaičio piliakalnio bei Žvelgaičių ežero teritorijoje ir siekdama išsaugoti čia esančias gamtines ir kultūrines vertybes bei harmonizuoti gamtos ir visuomenės santykius.
 
Įgyvendintas projektas skatins atvykstamąjį bei vietinį kultūrinį pažintinį turizmą supažindins daugiau žmonių su Žagarės krašto gamtos ir kultūros vertybėmis. Įrengta minimalia infrastruktūra ilgą laiką galės naudotis visi Žagarės regioninio parko lankytojai ir žinoma, vietiniai gyventojai. Atitinkamai mažės chaotiško lankymosi, t. y. tokio, kuris neigiamai veikia saugomus objektus, palaipsniui mažės saugomų objektų ir vertybių bei jų aplinkos žalojimo situacijų. Pagarba, siekis išsaugoti ir tausoti gamtinę ir kultūrinę aplinką ateina su įvairiapusiu jos pažinimu.
 
„Išnaudojant turimus ozo, piliakalnio ir ežero geografinius privalumus įkurtas pėsčiųjų takas didins turizmo paslaugų įvairovę Žagarėje, atvers galimybes aktyviam kraštovaizdžio išteklių bei jo vertybių naudojimui visais metų laikais, bus gyvybingas, pakankamai patrauklus, tenkins išrankiausius Lietuvos ir užsienio pažintinio ar poilsinio turizmo mėgėjus ir atliks ugdomąją funkciją. Įrengtas takas tiesiogiai pajamų neduos, jis bus atviras plačiajai visuomenei, ypač vietiniams gyventojams. Tikimąsi, kad ir lankytojų saugomoje teritorijoje turėtų padaugėti dvigubai“ – sakė Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas.
 
Įrengto tako eksploatacija, priežiūra ir tinkamu jo naudojimu rūpinsis regioninio parko direkcija, bendradarbiaudama su Joniškio miškų urėdija. Tam bus panaudojamos rajono savivaldybės kasmet skiriamos lėšos saugomos teritorijos tvarkymui iš aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. Žagarės ozo pėsčiųjų pažintinio, mokomojo ir poilsio tako įrengimas sudaro galimybes saugiai lankyti gamtos ir kultūros paveldo objektus, išsaugant bendrą kraštovaizdžio būklę ir biologinę įvairovę ateinančioms kartoms. Projekto rezultatai prisidės prie darnaus vystimosi principo įgyvendinimo ir duos dvigubą naudą: dabartinė karta tenkindama savo poreikius nesumažins galimybės tenkinti poreikius ateinančioms kartoms.
 
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dėka Saugomose teritorijose įgyvendino daugiau nei 40 veiklų, skirtų išsaugoti gamtines ir kultūrines mūsų šalies vertybes.
 
Žagarės regioninio parko direkcija nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.
 
Daugiau informacijos: Vida Paulauskienė, Žagarės regioninio parko projektų valdymo vyr. specialistė, tel.: (8 426) 60809, mob. tel. +370 61285083, faks. (8 426) 60809, el. paštas: info@zagaresrp.lt
 
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
A. Juozapavičiaus g. 9-501, LT-09311 Vilnius, tel.: (8-5) 270 9048, Faks.: (8-5) 272 2572, el. paštas: o.drobeliene@vstt.lt, http://www.vstt.lt
 
Žagarės regioninio parko archyvo nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Vaizdas nuo Žagarės ozo
2. Žvelgaičio piliakalnis
3. Švėtės upės vingis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra