Viso pasaulio ateitininkai šimtmečio proga renkasi į stovyklą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 2 d. pirmadienį Berčiūnuose, Panevėžio r., prasideda vienas iš didžiausių ateitininkijos šimtmečio renginių – jubiliejinė stovykla. Joje tikimasi sulaukti daugiau nei 300 ateitininkų ir jų bičiulių. Stovykla baigsis penktadienį, kada visi jos dalyviai iškeliaus švęsti svarbiausio gimtadienio renginio –Ateitininkų federacijos kongreso Vilniuje rugpjūčio 6-8 dienomis.
 
Lietuvoje tikriausiai tokios stovyklos nėra buvę: lietuviai iš įvairiausių šalių, nepaisydami savo amžiaus, emigracijos fakto ir datos, šeimyninės padėties, užsiėmimo, renkasi kalbėtis apie drauge nueitą kelią, analizuoti šių dienų iššūkių, brėžti naujo veiklos šimtmečio gairių bei švęsti gimtadienį.
 
Ateitininkų stovyklose intelektualinė veikla derinama su pramoga, aktyviu laisvalaikiu. Šioje stovykloje dalyvių laukia įvairios teminės darbo grupės ir diskusijos su Lietuvos intelektualais, Bažnyčios bei valstybės atstovais, organizacijos vadovais. Pranešimus rengia prof. Kęstutis Skrupskelis, ką tik pabaigęs rašyti Ateitininkų istorijos knygą „Ateities draugai“, dr. Petras Vytenis Kisielius iš JAV ir kiti.
 
Kiekvieną vakarą po šv. Mišių vyks kūrybingos programos: linksmavakaris, Jurgos Šeduikytės akustinis koncertas, JAV ateitininkų organizuojamas „Stovyklos laužas“. Ten jau pusė amžiaus „Dainavos“ stovyklavietėje vasaras leidžia išeivijos ateitininkai ir lietuvių kilmės jaunimas. Kiekvienas turės unikalią galimybę patirti išeivijoje gyvenančių ateitininkų bendrystę. Stovyklą vainikuos ateitininkų talentų vakaras.
 
Stovykloje kasdien vyks vėliavų pakėlimas ir nuleidimas skambant Lietuvos ir Ateitininkų himnams, kuriuos giedos visi stovyklautojai. Moksleiviams stovykloje vadovaus ir Amerikos lietuviai – studentai ateitininkai. Stovyklos metu ateitininkams savanoriškai talkins skautai. Laisvalaikiu bus rengiamas šimtmečio krepšinio čempionatas (3×3), repetuos vietoje suburtas unikalus šimtmečio choras, veiks „Stovyklos radijas“.
 
Ateitininkų federacijos – seniausios lietuviškos jaunimo organizacijos, pirmininkas Vygantas Malinauskas sako: „Ateitininkija prieš šimtą metų gimė iš siekio subrandinti patriotiškai nusiteikusių kilnių šviesuolių kartą. Džiaugsmingai minime per praėjusį šimtmetį savo pirmtakų nuveiktus darbus. O šiandien priimame iššūkį tęsti jų pradėtą misiją ir kviečiame prisijungti visus, branginančius laisvę, tiesą, gėrį ir grožį“.
 
Ateitininkų federacija šiuo metu vienija daugiau kaip 3 000 narių Lietuvoje. Net mažuose miesteliuose veikia moksleivių ateitininkų kuopos, kurių yra apie 100. Į stovyklą ir Kongresą atvyks ateitininkai bei jų bičiuliai iš Lietuvos, JAV, Kanados, Belgijos, Vokietijos ir kitur. Berčiūnų ateitininkų stovykla Panevėžio rajone jau daugiau kaip 20 metų skatina vaikų ir savanorių vadovų saviraišką, kūrybingumą, kritinį mąstymą.
 
Daugiau informacijos: http://www.manau.lt/stovykla/
 
Vyriausioji stovyklos vadovė Deima Steponavičiūtė, tel. 8 678 27 851
 
Komunikacijos koordinatorė Živilė Šeporaitytė, tel. 8 685 39 760
 
P. S. Maloniai kviečiame atvykti
 
Nuotraukoje: Ateitininkų stovykla Berčiūnuose

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra