Visagine kultūrų dialogą skatins jaunimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 15 d.  11.15 val. įvyks renginys „Visagine kultūrų dialogą skatins jaunimas“

Numatoma įvykio vieta: Visagino kultūros centro „Bangos“ patalpų kiemelyje

Rugpjūčio 15 d., vykstant Tarptautiniam kantri muzikos festivaliui „Visagino country", Tolerantiško jaunimo asociacija, Visagino kultūros centro „Bangos“ patalpų kiemelyje, 11–15 val. organizuoja šią vasarą paskutines „Kultūrų dienas Lietuvos regionuose“.

Renginio tikslas – populiariai pristatyti trečiųjų šalių kultūras vietos gyventojams. Renginių metu žiūrovai galės pasiklausyti trečiųjų šalių muzikos, pasivaišinti tradiciniais valgiais ir saldumynais, išvysti šių šalių vaizduojamojo meno reprodukcijų, o į „Gyvąją biblioteką“ užsukę „skaitytojai“ galės pasikalbėti su užsieniečiais, kitomis socialinėmis grupėmis, gauti įvairios informacijos apie trečiąsias šalis.

„Gyvoji biblioteka“ – kas tai?
„Gyvoji biblioteka“ veikia taip pat kaip ir paprastos bibliotekos. Čia visos „Knygos“ skaitomos bibliotekoje. Skaitytojas ateina ir tam tikram laikui pasiskolina „Knygą“. Perskaitęs „Knygą“ lankytojas ją gražina į biblioteką ir jeigu nori, gali pasiimti kitą. Tarp paprastos bibliotekos ir „Gyvosios bibliotekos“ yra vienas skirtumas – „Gyvojoje bibliotekoje“ knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis.

„Gyvoji biblioteka“ meta iššūkį gajiems stereotipams ir suteikia galimybę juos sulaužyti, paklausti ramybės neduodančių klausimų ir galiausiai, niekieno netrukdomiems pakalbėti su tais, kurių galbūt niekada nepakalbintumėte realiame gyvenime, padiskutuoti tomis temomis, kurios yra tabu net draugų rate.

Europos Sąjunga aktyviai skatina kultūrų dialogą
Europa – tai ne tik Žemynas, kuriame tarpsta kelios dešimtys šalių, tarp jų ir Lietuva, tačiau pirmiausia tai – daugybės skirtingų žmonių namai.

Technika, palengvinusi žmonių migraciją, taip pat sudarė galimybę aktyviau bendrauti skirtingoms kultūroms. Europos Sąjunga jau gana seniai suprato, kad daugybė iš svetur atvykusių žmonių gali sukurti reikšmingą kultūrinę, socialinę ir ekonominę pridėtinę vertę. Todėl, siekdama didinti trečiųjų šalių piliečių integraciją, kartu mažina kultūrinius nesusipratimus, izoliaciją, žmogaus teisių pažeidimus.

Siekdama prisidėti skatinti žmonių komunikaciją, pagarbą žmogui, Tolerantiško jaunimo asociacija, įgyvendindama Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai Lietuvoje 2007 m. programą, vykdo projektą „Trečiųjų šalių piliečių integracija Lietuvoje „Sveiki atvykę““. Projektą remia Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika. Šiuo projektu siekiama didinti Lietuvos visuomenės informuotumą ir supratimą apie imigracijos ir integracijos procesus, įtraukiant juos į atitinkamas programas bei veiklas.

Nuolatinis dalyvavimas bendroje veikloje stiprina mūsų visuomenės ir iš trečiųjų šalių atvykusių piliečių pasitikėjimą bei tarpusavio supratimą, kartu kuria pagrindus sėkmingam sugyvenimui.

Dėkojame už pagalbą renginį padedančiam organizuoti Visagino kultūros centrui.

Tolerantiško jaunimo asociacijos tikslas – skatinti pagarbą žmogui ir jo teisėms, burti jaunimą veiklai prieš visų rūšių diskriminaciją. Organizacijos veikloje dalyvauja per 200 narių.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys): valdybos pirmininkas Artūras Rudomanskis
Tolerantiško jaunimo asociacija, Tel.: +370 683 04748; info@tja.lt

sc.bns.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra