Visada prisiminti. Neleisti pasikartoti. 1941 – 2021

Autorius: Data: 2021-06-08 , 11:43 Spausdinti

Visada prisiminti. Neleisti pasikartoti. 1941 – 2021

www.voruta.lt

2021 birželio 13 d. 15.00

Šiemet sukanka 80 metų nuo pirmųjų masinių trėmimų ir Holokausto Lietuvoje pradžios. Minėdamas šią datą, Kauno IX forto muziejus 2021 metus skiria totalitarinių (sovietinio ir nacistinio) režimų aukoms atminti.

Pabrėžiant, kad svarbu nepamiršti istorinių įvykių, palikusių gilų įspaudą Lietuvos ir pasaulio istorijoje, metus lydi šūkis-įsipareigojimas „VISADA PRISIMINTI. NELEISTI PASIKARTOTI“. 2021 m. birželio 13 d. 15.00 val. Kauno IX forto muziejuje vyks pirmasis Totalitarinių režimų aukų atminimo metų renginys – Gedulo ir vilties dienos minėjimas.

Prieš 80 metų – 1941 m. birželio 14 d. naktį – buvo pradėtas masinis Lietuvos gyventojų prievartinis išvežimas į atšiauriausius SSRS kraštus. Iš viso per keturias dienas trukusius trėmimus iš Lietuvos išvežta daugiau nei 17 000 žmonių. Pažymint šiuos skaudžius ir reikšmingus Lietuvai istorinius įvykius, per Gedulo ir vilties dienos minėjimą skambės tremtinių atliekamos dainos ir eilėraščiai, autentiškai bylojantys skaudžią sovietų represijas išgyvenusių žmonių patirtį.

Susitikimo su tremtiniais metu Kauno IX forto muziejus pristatys lauko parodą „(Ne)užpildyta tuštuma“. Paroda primins ir meniškai perteiks 1941 m. tremties specifiką – šeimų išskyrimą, kai tremčiai pasmerktų šeimų vyrai buvo atskiriami nuo žmonų ir vaikų. Parodos fotografijose greta ištremtų šeimos narių iškyla atskirto šeimos maitintojo – vyro, tėvo, sūnaus – atminties siluetas. Jame – simboliškai įrėmintos eilės, kurias parašė Lietuvos karininkas Alfonsas Kazlauskas, 1941 m. birželio 14 d. atskirtas nuo šeimos ir išvežtas į lagerį. Paroda bus eksponuojama Kauno IX forto memorialinio komplekso obelų sode, kuris simboliškai primena nenutrūkstamą žmogaus ir tėvynės ryšį.

PROGRAMA: 

– Sovietinio režimo aukų ir tremtyje žuvusių Lietuvos piliečių atminimo pagerbimas 

– Lauko parodos (NE)UŽPILDYTA TUŠTUMA atidarymas

– Tremtinių poezija ir dainos | LPKTB Kauno filialo Istorinės atminties ir Dainos klubas | Tremtinių choras „Ilgesys“

Kviečiame registruotis iš anksto: https://forms.gle/yNYxpy5Vgtv2zJPS9

Minėjimas vyks Kauno IX forto memorialiniame parke (obelų sode). Esant blogoms oro sąlygoms, renginys vyks Okupacijų ekspozicijos salėje.

Renginys organizuojamas atsižvelgiant į galiojančius COVID-19 pandemijos reikalavimus. Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama.

Renginio organizatorius Kauno IX forto muziejus

Partneriai:  Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga | Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija

Istorija Lietuva Rusijos okupacija , , , , ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra