Visada labai prasminga kitaip prisiliesti prie istorijos

Autorius: Data: 2012-12-28 , 13:45 Spausdinti

Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos muziejaus vadovė Vilma RIABOVIENĖ, Vilnius

2012 metai buvo paskelbti Muziejų metais. Mokyklų muziejų veikloje taip pat įvyko keletas pokyčių: tai kelios šalies mokyklų muziejų konferencijos, kurias rengė LJTC (dabar jau Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras), seminarai mokyklinių muziejų vadovams. Pagaliau buvo peržiūrėtas mokyklinių muziejų statutas ir parengtos metodinės rekomendacijos, tiesa, rekomendacinio pobūdžio, tačiau vis dėlto tai žingsnis į priekį.

Penktadienį, 2012 m. gruodžio 14 d., Vilniuje, Signatarų namų salėje susirinko šalies mokyklinių muziejų vadovai, dalyvavo atstovai iš ŠMM. Buvo diskutuojama kas naujo nuveikta mokyklos muziejuose, kuria kryptimi muziejai veikia, kokios naujos edukacinės programos kuriamos. Džiugu, jog ir mūsų mokyklos muziejus liko pastebėtas, įvertintas LMNŠC Padėkos raštu ir Dionizo Poškos „Baubliais“.

Šiemet mūsų mokyklos muziejui sukako 15 metų. Visus tuos metus jam vadovauja istorijos mokytoja Vilma Riabovienė. Muziejaus veikla per metus iš tiesų keitėsi, pasidarė įdomesnė ir prasmingesnė.

Tradiciškai yra organizuojami susitikimus su žymiais žmonėmis. Ko gero, didžiausią įspūdį paliko susitikimas su 1990 m. Kovo 11-osios akto signataru ir rašytoju Kaziu Saja. Muziejuje daugelį metų organizuojamos parodos, kurių per metus būna net kelios. Šiemet Tarptautinės mokytojų dienos proga vyko paroda „Mokytojas kitaip“, kuri sulaukė didžiulio susidomėjimo. Mokyklos muziejuje glaudžiasi ir TUC centras, kurio organizuoti renginiai nelieka be atsako. Tarptautinę tolerancijos dieną mokiniai gamino Tolerancijos skėčius, kuriuos dovanojo mokytojams ir tėvams. Mokiniai rinko tolerantiškiausius mokytojus ir mokinius, juos taip pat apdovanojo savo pagamintais skėčiais.

Mokylos muziejus vykdo ir kitokias edukacines programas, inicijuoja įvairių švenčių, atmintinų dienų minėjimus. Vienas iš paskutinių paminėjimų buvo skirtas Mikalojaus Radvilos Rudojo 500-osioms gimimo metinėms paminėti. 12 a klasės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos ir mokyklos muziejaus vadovės V. Riabovienės sukūrė bei suvaidino spektaklį „Unija“, kurio scenarijaus autorė ir režisierė buvo minėtoji mokytoja. Šiuo spektakliu norėta prisiminti žymiuosius Lietuvos didikus ir jų indėlį į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos istoriškumo išsaugojimą. Tai buvo unikalus reginys. Spektaklis sulaukė didelio susidomėjimo ir įvertinimo. Jį turėjo progos pamatyti tiek Vilniaus „Ryto“ vidurinės mokyklos bendruomenė, tiek ir Vilniaus Radvilų gimanazijos mokiniai. Spektaklis tarsi alsavo tų dienų dvasia, o kilmingi ponai ir ponios suteikė jam autentiškumo. Labai ačiū 12 a klasės mokiniams, visiems, prisidėjusiems prie spektaklio premjeros, ačiū ir žiūrovams, vertinusiems mokinių vaidinimą.

Mokyklos muziejus – tarsi jungiamoji grandis tarp įvairaus amžiaus mokinių, tarp mokyklos mokytojų, būrelio vadovų. Iš jo išeina iniciatyvos, jame kaupiama mokyklos istorija, mokyklos laimėjimai, geroji patirtis. Mokyklos muziejus visada atviras visiems, tik reikia į jį užeiti.

Nuotraukose:

1-4 Spektaklio „Unija“ metu

5, 6. Mokyklos muziejuje

Voruta. – 2013, saus. 5, nr. 1 (765), p. 8.

Uncategorized , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra