Vis įdomesni, vis svarbesni

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Jau ketvirtą kartą veteranai rinkosi į Lietuvos radijo ir televizijos rūmus. Ypač įspūdingas buvo naujametinis susitikimas prieš Šv. Kalėdas. Įdomiai trakiečiams pasakojo, gerai pažįstama iš telelaidų „Mūsų miesteliai“, ilgametė žurnalistė Nijolė Baužytė; aktyvi, drąsi ir smalsi veteranė. Ji visur lankosi ir suspėja. Nijolė papasakojo įdomių nutikimų ruošiant laidas, nuoširdžiai palinkėjo linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų Metų.
RTV veteranas „Kalba Vilnius“ laikraščio žurnalistas Vytautas Mikuličius pasidžiaugė, kad šis peršoko 200 000 egz. skaičių. Tai buvo trakiečių skaitomas ir prenumeruojamas leidinys. Anot pašnekovo, savaitraštis kėlė daug rūpimų Lietuvos gyventojams klausimų, pateikdavo nemažai emocijų, netikėtumų ir net kuriozų.
Sambūrio veteranas, telerežisierius, aktorius ir publicistas Petras Dimša skaitė humoro eilėraščius apie savo darbo kolegas, valdžios vyrus ir vadovus. Petras atsinešė ir daug kam padovanojo ką tik išleistą, dar dažais kvepiančią, savo trečiąją knygą „Tokie kaip aš – mums nereikalingi“. Čia daug šmaikštaus humoro, kandžių pastebėjimų.
Žiūrėjau ilgai į tave…
Nejaugi ir aš taip atrodau, –
Ne veidas, – tai katastrofa –
Aprūkę, suskilę mes puodai…
(eilutės iš rinkinio)
Kai kurie kiti veteranai irgi rašo knygas, prisiminimus.
Labai įdomus ir prasmingas sambūrio susitikimas buvo sausio 8-ąją. Visiems trakiečiams pažįstama ir gerai žinoma jauna žurnalistė Eglė Bučelytė papasakojo, kaip desantininkai šturmavo rūmus. Jos nepaveikė, anot pašnekovų, nei kareivių šūviai, triukšmas, bildesys, nei nerimas ar depresija.
– Drąsiai dirbau įprastą man diktorės darbą. Iki paskutinės minutės informavau Lietuvos gyventojus apie padėtį RTV, – sakė Eglė.
Jauna RTV operatorė Zinaida Sesickienė tą naktį dirbusi prie pulto, pasidžiaugė iškovota nepriklausomybe.
– Mes buvome, kaip niekada drąsus ir visi vieningi, – kalbėjo Zinaida.
Garbaus amžiaus RVT veteranas, šių eilučių autorius papasakojo kaip buvo prie bokšto sužeistas. Apgailestavo, kad dabar sužeistieji vis labiau užmirštami.
– Malonu jus matyti, gerbiami kolegos, – su jam būdinga šypsena kalbėjo buvęs RTV žurnalistas, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas.
– Malonu ir jus matyti,   pasigirdo replika iš salės.
Politikas vaizdžiai ir su humoru papasakojo apie Seimo posėdžius, jų subtilybes. Palinkėjo geriausių metų, gražios kasdienybės.
Buvo rodomas istorinis telefilmas „Mes būsim“ apie sovietų desantininkų siautėjimą užgrobiant radijo ir televizijos bei kitus Lietuvos tarnybų pastatus, apie žmonių didvyrišką pasipriešinimą desantininkams, sovietų okupacinei valdžiai.
Nutarta, kilnojamąjį namelį suremontuoti, pastatyti RTV teritorijoje ir jame įkurti Sausio 13 – osios muziejų.
Visada aktyvūs veteranai buvę panoramos redaktorius E. Petraitis, muzikos redaktorius S. Baliūnas, Radijo informacijos redaktorė A. Ramanauskienė, Laiškų ir masinio darbo skyriaus vedėja M. Rudokienė ir daugelis kitų.
Pareikšta daug kritikos.
– Ką rodo tautai „Reikia pakalbėti“, – pasipiktinęs kalbėjo buvęs televizijos režisierius A. Laučiūnas.
Kritiškai buvo šnekama ir apie informacijos nesuteikiančius anonsus. Tuo labiau, kad  televizijos programos spausdinamos daugelyje laikraščių bei savaitraščių. Kalbėta, kad laidose dalyvauja mažai politikų ir žurnalistų. Kažkodėl nenorima pakviesti kitaminčių, kurie turi savo nuomonę, nori ir geba ją pagrįsti.
Maga dažniau pasikviesti Bronislovą Genzelį, Petrą Gražulį, Julių Veselką, Algimantą Matulevičių, Algirdą Paleckį, gal būt ir Antaną Terlecką.
RTV veteranų susitikimai tampa vis svarbesni, įdomesni ir prasmingesni.

Sena Voruta



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra