Virtuali paroda „Lietuvos žvalgybai – 100: institucijos ir žmonės“ ves per šimtmečio žvalgybos pareigūnų gyvenimus

Autorius: Data: 2018-10-22 , 08:58 Spausdinti

Virtuali paroda „Lietuvos žvalgybai – 100: institucijos ir žmonės“ ves per šimtmečio žvalgybos pareigūnų gyvenimus

www.voruta.lt

Asmenybės – bene didžiausia žvalgybinio darbo intriga, dešimtis, o kartais – net ir šimtus metų saugoma po tvirtu tarnybos užraktu.

Lietuvos žvalgybos 100-mečio jubiliejaus proga Valstybės saugumo departamentas ir Lietuvos centrinis valstybės archyvas visuomenei suteikia galimybę pažvelgti į dar niekur nematytus slaptųjų mūsų tautos herojų, žvalgybos pareigūnų portretus.

Daugiau nei pusantro šimto istorinių archyvinių fotografijų – pirmą kartą demonstruojamos viešai.

1918-ųjų spalio 27 d. oficialiai įkurta pirmoji žvalgybos tarnyba – Žinių skyrius. Vėliau daugybę kartų keitusi pavadinimą ir galiausiai tapusi Valstybės saugumo departamentu, tarnyba Lietuvai padovanojo dešimtis ištikimų pareigūnų. Savo darbu atsidavę Tėvynės labui, surengę daugybę slaptųjų operacijų, daugelis jų buvo ištremti ar žuvo nuo sovietinės sistemos rankų.

Virtuali paroda „Lietuvos žvalgybai – 100: institucijos ir žmonės“ veda per šimtmečio žvalgybos pareigūnų gyvenimus. Kiekvienai fotografijai skirti unikalūs aprašymai leidžia iš arčiau pažvelgti į žvalgybininkų gyvenimo būdą ir likimus.

Tai – galimybė susipažinti su žmonėmis, prisidėjusiais prie Lietuvos valstybingumo išsaugojimo.

Virtualios parodos atidarymas vyks spalio 24 d., 18 val., Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje.

Pristatymo metu vyks diskusija, kurios metu bus atskleisti iki šiol plačiajai visuomenei nežinoti intriguojantys faktai. Į pokalbį, kurį ves istorikė dr. Monika Kareniauskaitė ir publicistas, knygos apie žvalgybą autorius Severinas Vaitiekus, bus kviečiami įsitraukti ir lankytojai.

 

Parodos ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra