Virtuali paroda Dionizui Poškai

Autorius: Data: 2014-10-28 , 18:47 Spausdinti

Paroda skirta lietuvių rašytojo, kalbininko, kultūros veikėjo D. Poškos 250-osioms gimimo metinėms

Šiais metais sukako 250 metų, kai gimė vienas žymiausių XIX a. pradžios lietuvių kultūros veikėjų, rašytojas, kalbininkas, muziejininkas Dionizas Poška.

Pažymint šią datą Nacionalinėje bibliotekoje parengta virtuali paroda, kurioje atspindėti svarbiausi rašytojo biografijos, kūrybos momentai, pristatyti mokslininkų, rašytojų straipsniai apie D. Pošką. Parodos lankytojai turės progą susipažinti su rašytojo įkūrtais ir globotais istoriniais Baubliais Bijotuose, jo parašytais darbais, išlikusia D. Poškos korespondencija su XIX a. mokslininkais ir literatais, paskaityti garsiąją poemą Mužikas Žemaičių ir Lietuvos, pamatyti fotografijose įamžintą Baublių istoriją bei sukurtus dailės kūrinius šia tematika

Specialiai šiai parodai profesorius Stasys Skrodenis parengė straipsnį Baublio paunksmė (atsiminimų fragmentai). Parodą papuošė Baublių muziejaus darbuotojų Vaidos Kinderytės ir Juditos Gečaitės įžvalginis straipsnis, supažindinantis su Baublių istorija, čia veikiančiu muziejumi ir jame vykdoma edukacine veikla. Nuoširdi padėka jiems, taip pat Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui (bibliotekos vedėjai Rūtai Pleskačiauskienei ir Rankraštyno vedėjui Virginijui Gasiliūnui) už parodai pateiktą rankraštinę medžiagą.

Malonios peržiūros!

Žiūrėti čia:

http://senas.lnb.lt/lnb/selectPage.do?docLocator=04909CDA4CE711E4B23C746164617373&inlanguage=lt&pathId=132

Minėjimai , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra