Virš pranciškonų koplyčios – pabaigtuvių vainikas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Iki pirmųjų šalčių bus baigtas vienas iš pirmųjų Šv. Pranciškaus onkologijos centro statinių. Virš koplyčios statybininkai jau iškėlė vainiką.
 
Pirmojo Lietuvoje onkologiniams ligoniams skirto dvasinės paramos centro darbams nesutrukdė ir subjurę orai. Nuo pagrindinio kelio statybų link lyginamos žemės, ruošiamas būsimasis kelias.
 
Virš koplyčios gegnių iškeltas vainikas simbolizuoja, kad baigti pagrindiniai darbai. Vainiko viduryje sūpuojasi iš medžio išdrožtas sūris bei statinaitė – lyg užuomina statybų šeimininkams.
 
Tą pačią dieną, kai buvo iškeltas vainikas, broliai pranciškonai kartu su darbininkais sėdo prie bendro pietų stalo. Tokie simboliniai bendri pietūs surengti antrą kartą. Pirmieji buvo prieš onkologinio centro statybų pradžią.
 
Šią savaitę bus pradėtas dengti koplyčios stogas iš skalūnų – natūralaus akmens plokščių iš Ispanijos. Pasak brolio pranciškono Benedikto Jurčio, ši tamsiai pilka danga pasirinkta neatsitiktinai – tokiais stogais namai Klaipėdos krašte buvo dengiami viduramžiais.
 
Brolis pranciškonas mano, kad skalūno danga kainuos pigiau ir bus gerokai praktiškesnė nei čerpės. Skalūno stogas esą atlaiko ir šimto metų išbandymus.
 
Lapkričio pabaigoje bus atvežti ir įstatyti koplyčios langai. Iki šalnų pradžios tikimasi užsandarinti pastatą, kad tolimesni darbai galėtų persikelti į vidų.
 
Pasak B. Jurčio, didžiausias troškimas – pavasarį, prieš ketvirtąjį Vilties bėgimą, pašventinti koplyčią, kur galės vykti įvairūs renginiai. Jis pasidžiaugė, kad kol kas visi statybos darbai vyksta pagal planą.
 
Onkologijos centrą planuojama baigti 2012-ųjų pabaigoje, o pirmuosius lankytojus į jį pakviesti – 2013-ųjų pradžioje.
 
„Ar netrūksta žmonių aukų? Jų nėra per daug. Gal iškeltas kazilinių vainikas primins žmonėms apie galimybę prisidėti prie centro statybų“, – užsiminė brolis pranciškonas.
 
Vytauto Liaudanskio nuotr.
 
www.klaipeda.diena.lt
 
Nuotraukoje: Planai: koplyčios statybą tikimasi baigti 2011-ųjų pavasarį

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra