Violetos Astrauskienės fotokoliažų paroda „Švėkšnos Pliateriai: „Melior mors macula“

Autorius: Data: 2019-04-04 , 10:52 Spausdinti

Violetos Astrauskienės fotokoliažų paroda „Švėkšnos Pliateriai: „Melior mors macula“

www.voruta.lt

Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) Seimo narė, parodos iniciatorė Gintarė Skaistė pristatė Jungiamojoje galerijoje eksponuojamą Violetos Astrauskienės fotokoliažų parodą „Švėkšnos Pliateriai: „Melior mors macula“.

„Ekspozicija pasakoja apie beveik visus Švėkšnos miestelyje gyvenusius Pliaterius, kurių darbai byloja apie jų reikšmę Lietuvos istorijai, kultūrai. Autorė savo darbuose naudoja fotokoliažo techniką, grafika originaliai papildo senas portretines Pliaterių nuotraukas. Tokia žanrų samplaika žiūrovą nukelia ne tik į Švėkšną, jos apylinkes, bet ir retrospektyviai į tą laiką, kuriuo gyveno portretuose įamžintos asmenybės“, – sako parodos rengėjai – Emilijos Pliaterytės atminimo draugija ir švėkšniškių draugija „Tėviškė“.

V. Astrauskienė tikra Švėkšnos krašto patriotė, nenuilstanti visuomenininkė, gimtojo miestelio metraštininkė – aktyvi Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos narė ir švėkšniškių „Tėviškės“ draugijos pirmininkė, rajono laikraščių puslapiuose straipsniais ir fotografijomis nuolat įamžinanti svarbiausius įvykius ir renginius. Renginių, susitikimų organizatorė ir vedėja, savamokslė menininkė: fotografė, angelų lipdytoja, tapytoja, knygrišė, poetinės prozos kūrėja.

Fotografijų parodas rengia nuo 2007 m. Už žurnalistinį bendradarbiavimą, nuolatinį ir operatyvų Švėkšnos įvykių garsinimą, 2007 m. apdovanota laikraščio „Šilutės naujienos“ padėkos raštu. Už nuopelnus Švėkšnos miesteliui 2011 m. paskirtas didžiausias Švėkšnos prizas – šv. Jokūbo statulėlė. 2012 m. apdovanota E. Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus Padėkos premija, kuri skiriama asmeniui už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą Švėkšnoje. Įvairiuose fotografijų konkursuose jos nuotraukos įvertintos apdovanojimais ir suteiktas fotografijos žymūnės vardas.

Seimo Jungiamojoje galerijoje ekspozicija veikia balandžio 1–12 d.

Parodos , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra