Vingio parke „išaugs“ Vienybės medis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Liepos 6 d. nuo 16.15 val. Vilniaus Vingio parke (priėjimas nuo M. K. Čiurlionio g.) įvyks dvejus metus kurto įspūdingo dydžio pasaulio lietuvių vienybės simbolio – „Vienybės medžio“ – iškilminga atidengimo ceremonija. Kiekvienas šią dieną ir šią valandą būsiantis Vilniaus Vingio parke turės išskirtinę galimybę tapti istorinio įvykio liudininku.

„Džiugina, jog pasaulio lietuvių vienybės simbolis „Vienybės medis“, kūrėjo Tado Gutausko „užaugintas“ ir „pasodintas“, būtent, Vingio parke. Tikiu, kad šis kūrinys ir vilniečiams, ir sostinės svečiams daugelį metų ne tik primins iškiliausias Tūkstantmečio asmenybes, bet ir paskatins jaunimą kurti ir dirbti Vilniaus ir visos Lietuvos labui. Drąsiai galiu pasakyti, kad „Vienybės medžio“ dėka mūsų miesto didžiausias parkas taps dar viena unikalia turistų traukos vieta Lietuvoje“, – sakė Vilniaus meras Vilius Navickas.
„Vienybės medžio“ kūrimas bei pasiruošimas jo atidengimui subūrė ne tik idėjos autorius ir įgyvendintojus, bet ir kitus menininkus. Skulptūros atidengimo ceremonija prasidėsAndriaus Mamontovo dainos „Geltona, žalia, raudona“ naujos versijos premjera – specialiai „Vienybės medžio“ atidengimui paruoštą dainos versiją dainininkas atliks kartu su choru.
Simboliška, kad „Vienybės medis“ bus atidengtas Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ metu.
„Mūsų dainų šventės neturėjo jokio simbolio, tačiau jos – viena gražiausių vienybės apraiškų, visus jungianti per dainą, šokį, meną“, – džiaugiasi Tadas Gutauskas, skulptūros autorius.

Nuotraukoje: „Vienybės medžio“ atidengimas Vilniaus Vingio parke

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra