Vilnius ir Varšuva mini 15 metų bendradarbiavimo sukaktį

Autorius: Data: 2013-04-08 , 09:35 Spausdinti

Balandžio 11-ąją įvairiais kultūriniais renginiais Vilniuje bus minima tarp Lietuvos ir Lenkijos sostinių užsimezgusios draugystės 15-os metų sukaktis.

Miestai iki šiol sėkmingai bendradarbiauja kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos, sporto, turizmo, komunalinio ūkio, aplinkos apsaugos, viešosios tvarkos ir miesto transporto srityse. Jungiamąja miesto bendradarbiavimo grandimi yra keitimasis gerąja savivaldybių darbo patirtimi –  įgyvendinant bendrus projektus, forumus, jubiliejinių datų minėjimus, kultūrinius ir kt. renginius.

Per 15 bendradarbiavimo metų vyko „Lenkijos ir Lietuvos savivaldybių forumas“ (1997 m. realizuotas Varšuvos miesto kartu su Lenkijos Užsienio reikalų ministerija), „Gyvenamojo būsto ir socialinės aplinkos atnaujinimas socialinių, kultūrinių ir turizmo projektų kūrimas apleistuose ir buvusiuose pramoniniuose rajonuose“    ( 2004 m. Varšuvoje vykusi konferencija), „Krizių valdymas 21. amžiuje“ (2009 m. Varšuvoje vykusi tarptautinė konferencija), „Paslaugų, teikiamų miesto gyventojams, valdymas“ (2009 m. Varšuvoje vykęs forumas), Krizė finansų rinkose ir savivaldybių finansavimo naujovės“ (2009 m. Varšuvoje vykusi tarptautinė konferencija).

Kasmet vyksta daug bendrų kultūrinių projektų – Varšuvos miesto dalyvavimas Vilniaus miesto dienose (1997m.), „Vilniaus kultūros ir verslo pavasaris Varšuvoje“ (2004 m.),  Savivaldybės Šv. Kristoforo orkestro koncertas, parodos, žemėlapių paroda „Architektūros paveldo apsauga ir restauravimas“
Tais pačiais metais Vilniuje vyko Varšuvos kultūros dienos „Varšuva Vilniuje“. Jų metu vykusios parodos ir koncertai buvo labai gerai įvertinti kritikų, lietuvių ir lenkų spaudoje. Vilnius visuomet dalyvauja Varšuvos sukilimo ir Varšuvos Geto sukilimo minėjimų renginiuose, šiais metais Meras vyks į 70-ąsias Varšuvos Geto sukilimo metines. Kiekvienais metais Varšuvos atstovai dalyvauja mieste festivalyje „Sostinės dienos“, vyko Čiurlionio kūrinių koncertas (2012 m.)

Visi šie renginiai, forumai ir konferencijos dar kartą liudija, jog Varšuvą ir Vilnių jungia ne tik bendri siekiai ekonomikos, miesto ūkio, plėtros, valdymo srityse, bet ir bendras požiūris į kultūrą, į abiejų tautų pripažįstamų vertybių sklaidą miestuose, į esamų bendradarbiavimo ir draugystės ryšių vystymą ir stiprinimą.

Vilniaus ir Varšuvos bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1998 m. balandžio 1 d. Varšuvoje.

Balandžio 11 d. šiai sukakčiai paminėti numatomi renginiai:

11.00  – Oficialus Varšuvos prezidentės Hannos Gronkieiwcz-Waltz ir Vilniaus mero Artūro Zuoko susitikimas Vilniaus rotušėje. Miestų susigiminiavimo sutarties pasirašymas.

14.00 – Varšuvos menininkų darbų parodos „Varšuva. Diena po…“ (Warszawa. Nazajutrz…) atidarymas galerijoje „Vartai“ (Vilniaus g. 39)

16.00 – parodos „Autentiškas žydas iš Kankano žemės“ („Żyd niemalowany w Ziemi Kanaan”) atidarymas Tolerancijos centre (Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys, Naugarduko g. 10/2);

19.00 – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir lenkų dirigentės Monikos Wollinskos jungtinis koncertas, solistas Tadeusz Domanovski. Lietuvos nacionalinė filharmonija (Aušros Vartų g. 6).

Daiva Savickienė, Vilniaus miesto savivaldybė

Lietuva - Lenkija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra