Vilnius įamžino poeto Abraomo Suckeverio vardą

Autorius: Data: 2011-04-29 , 08:20 Spausdinti

Vilnius įamžino poeto Abraomo Suckeverio vardą

„Šiame name vykusiuose menininkų susivienijimo Jung Vilne (1929–1939) vakaruose savo kūrybą deklamuodavo žymus žydų poetas Abraomas Suckeveris“

Nuo šiol tokius žodžius prie J. Basanavičiaus gatvėje esančio namo 22 galės perskaityti kiekvienas praeinantis šia gatve vilnietis ar miesto svečias.

„Abraomo Suckeverio vardas litvakų, o tuo pačiu ir Vilniaus kultūroje žymi ištisą epochą. Šis žmogus kūrė mūsų miesto istoriją ir šiandien ši istorija neužmiršta. Vilnius didžiuojasi, kad būtent mūsų mieste subrendo ir skleidėsi tokios stiprios sielos žmonės. Esu tikras, kad ties šiuo ženklu nuo šiol ne vienas praeivis sulėtins žingsnį, susimąstys ir norės susipažinti su jo kūryba“, – 2011 m. balandžio 28 d. sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Ceremonijoje dalyvavo LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, Užsienio reikalų ministro pavaduotoja Asta Skaisgirytė-Liauškienė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Alperavičius, Izraelio delegacijos „Gyvųjų maršo“ vadovė Mickey Kantor, A. Suckeverio dukros Rina Kalderon-Suckever ir Mira Suckever, daug svečių iš Izraelio, Žydų kultūros ir informacijos centro, Lietuvos žydų bendruomenės atstovai.

„Labai jaudinanti akimirka. Noriu visiems, prisidėjusiems prie mano senelio įamžinimo, pasakyti nuoširdų „ačiū“. Senelis daug pasakojo apie Vilnių, apie įvykius, susijusius su juo. Girdėjau, kad jis mylėjo šį miestą, o dabar ir žinau, kad jis yra šio miesto dalis“, – sakė poeto vaikaitė.

Renginio dalyviai ir svečiai turėjo galimybę išgirsti Abraomo Suckeverio balsą – eilėraščių įrašus, poeto eiles jidiš kalba skaitė jo dukros.

Abraomas Suckeveris (1913–2010) vadinamas „iškiliausiu holokausto poetu“. Trečiajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis priklausė literatūriniam judėjimui „Jung Vilne” („Jaunasis Vilnius“). 1966 m. A. Suckeveris už savo kūrybą buvo iškeltas kandidatu Nobelio literatūros premijai gauti.

1985 m. jo poetinė kūryba jidiš kalba buvo įvertinta aukščiausiu Izraelio nacionaliniu apdovanojimu. 2008 m. vasario 16 d. už nuopelnus Lietuvai Prezidentas Valdas Adamkus rašytoją apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Nemažai A. Suckeverio eilėraščių išversta į hebrajų, anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių, rusų bei kitas pasaulio kalbas. Į lenkų kalbą A. Suckeverio poezijos yra vertęs Česlovas Milošas – abu poetus siejo Vilniaus tema ir ilgametė draugystė.

Rinkodaros ir viešųjų ryšių sk., Konstitucijos pr. 3, 1501kab. LT 09601, tel. (8 ~ 5) 211 23 36. tel. +370 686 535 96, faks. (8 ~ 5) 211 2325, el. p. daiva.savickiene@vilnius.lt, http://www.vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt, http://twitter.com/vilnius_lt

Žydai , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra