Vilniuje vyksta pagrindinis NATO mokymo renginys

Autorius: Data: 2012-02-08 , 14:18 Spausdinti

2012 m. vasario 7 d. Vilniuje prasidėjo pagrindinis NATO mokymo renginys – NATO mokymo sinchronizavimo konferencija, kurią kasmet vienoje iš NATO šalių organizuoja Vyriausioji sąjungininkų vadavietė transformacijai (angl. NATO Supreme Allied Command Transformation, SACT).

Konferencijos atidaryme dalyvavo SACT vadas generolas Stephane Abrialis (Stephane Abrial), Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir SACT štabo viršininkas generolas leitenantas Karlheinzas Viereckas (Karlheinz Viereck).

Kalbėdamas per konferencijos atidarymą, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius sakė, kad norint sėkmingai veikti operacijų rajone, reikia pasiekti sąveikumą su sąjungininkais, vienodai mąstyti ir dirbti, o tai pasiekiama suvienodinus mokymo programas. „Ši konferencija skirta tam, kad būtų sinchronizuotas šalių mokymas ir būtų ugdomas vieningas požiūris į karių rengimą“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas.

Konferencijos atidarymo metu generolas S. Abrialis pabrėžė, kad mokymas yra vienas iš pagrindinių aljanso transformacijos elementų, leisiantis visoms NATO šalims efektyviai naudoti išteklius ir vystyti nacionalinius gynybinius pajėgumus. SACT vadas taip pat atkreipė dėmesį į karinio mokymo ir rengimo įtaką sumažėjusiam tarptautinėse operacijose žuvusiųjų NATO karių skaičiui 2011 metais.

Vilniuje vykstantis NATO renginys jungia keturias atskiras konferencijas: NATO mokymo ir pratybų planavimo konferenciją, NATO karinio švietimo ir individualaus rengimo konferenciją, NATO karinio mokymo valdymo grupės konferenciją ir NATO karinio švietimo forumą.

Renginiu siekiama stiprinti ryšius tarp NATO ir nacionalinių karinio mokymo ir rengimo centrų, derinti tarpusavyje ir tobulinti NATO šalių ir šalių partnerių kovinio rengimo, mokymo ir vertinimo programas, taip pat pateikti pasiūlymus dėl aljanso karinio mokymo ir rengimo pertvarkymo.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

1 nuotraukoje: Gen. ltn. K. Viereck, gen. Stephane Abrial, gen. ltn. A. Pocius

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra