Vilniuje vyks energetikai skirtas ESBO renginys

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniuje 2010 m. rugsėjo 12-14 dienomis vyks pirmasis su Lietuvos pirmininkavimu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) susijęs renginys – specialus energetikos ekspertų susitikimas, skirtas įvertinti ESBO indėlį į energetinį saugumą.
 
Renginį atidarys Lietuvoje viešintis ESBO generalinis sekretorius Marcas Perrinas de Brichambaut‘as, o jį uždarys Lietuvos užsienio reikalų ministras ir būsimas 2011 metų ESBO pirmininkas Audronius Ažubalis. Susitikime rugsėjo 13 dieną taip pat dalyvaus užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.
 
Beveik 200 tarptautinių organizacijų, verslo ir akademinių bendruomenių ekspertų iš 56 valstybių diskutuos apie ESBO vaidmenį ir bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje.
 
Konferencijos pagrindu ESBO generalinis sekretorius parengs ataskaitą dėl organizacijos vaidmens sprendžiant energetinio saugumo klausimus.
 
Lietuva pirmininkavimą ESBO 2011 metais perims iš Kazachstano.
 
Organizacija, siekdama pagrindinių savo tikslų – nedalomo saugumo, konfliktų prevencijos ir pokonfliktinio sureguliavimo, – veikia politinėje, karinėje, ekonomikos, aplinkosaugos ir žmogiškosios dimensijos srityse.
 
Nuo pat savo veiklos pradžios 1973 metais ESBO saugumą siekia užtikrinti įvertindama ir ekonominius aspektus. Atsižvelgdama į dabartinius ekonominius iššūkius, tarp kurių energetinis saugumas yra vienas pagrindinių, Lietuva savo pirmininkavimo metu planuoja daug dėmesio skirti energetiniam saugumui ekonomikos ir aplinkosaugos srityje.
 
 
Žiniasklaidos atstovų dėmesiui:
 
Rugsėjo 13 dieną 9.30-10.00 val. viešbutyje „Radisson Blu Lietuva“ (konferencijų salė „Alfa“, Konstitucijos pr. 20, Vilnius) vyksianti sesija yra atvira žiniasklaidai. Kviečiame dalyvauti.
 
Iškart po atidarymo sesijos, apie 10 val., vyks Lietuvos užsienio reikalų viceministro Evaldo Ignatavičiaus, ESBO generalinio sekretoriaus M.P. de Brichambaut’o ir ESBO Ekonominės ir aplinkosaugos veiklos koordinatoriaus Gorano Svilanovičiaus spaudos konferencija.
 
Rugsėjo 14 dieną 14.30 val. Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio kalba atvira žiniasklaidai.
 
Daugiau informacijos apie renginį galima rasti ESBO tinklalapyje: http://www.osce.org/conferences/en_vilnius_2010.html.
 
Žurnalistus, pageidaujančius pakalbinti renginio dalyvius, prašome kreiptis į ESBO Žiniasklaidos ir viešosios informacijos atstovę Sonya Yee, tel. +43 664 859 0914, el. p. sonya.yee@osce.org
 
www.urm.lt
 
APF nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra