Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra“
Autorius: Voruta Data: 2014-11-17 , 12:56 Spausdinti
Spalio 15-16 dienomis Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra“.
Renginiu siekta paskatinti ir suaktyvinti kultūros kelių Lietuvoje kūrimą, plėtrą bei įsiliejimą į Europos kultūros kelių (toliau – EKK) tinklą.
Kultūros paveldo departamento darbuotojas, Europos Tarybos Išplėstinio dalinio susitarimo dėl Kultūros kelių biuro narys Alfredas Jomantas pasakoja, kad šis seminaras buvo nuoseklaus Lietuvos prisijungimo prie EKK tęsinys: „2012 metais Lietuva oficialiai prisijungė prie Europos Tarybos (toliau – ET) Išplėstinio dalinio susitarimo dėl kultūros kelių, tuomet organizavome seminarą susipažinimui su kultūros kelių programa ir projektais. Tuo tarpu šių metų seminaras buvo labiau praktinio pobūdžio, skirtas tikslinei auditorijai: jame dalyvavo jau iniciatyvas parodžiusios ir konkrečią veiklą vykdančios savivaldybių ir valstybės institucijos, muziejai, kultūros ir turizmo įstaigos, verslo atstovai, realiai suinteresuoti kultūros kelių, potencialiai galinčių tapti EKK dalimi, kūrimu ir plėtra“.
Seminaro metu Europos kultūros kelių ekspertai iš užsienio – Bolonijos universiteto Turizmo studijų centro direktorė dr. Alessia Mariotti, Žydų kultūros paveldo tinklo Ispanijoje vadovė Assumpcio Hosta ir Europos Kultūros kelių vykdomojo komiteto narys dr. Antonio Fausto Barone – suteikė praktinių žinių kultūros kelių Lietuvoje kūrėjams ir galimiems partneriams. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su Europos kultūros keliais, jų veiklos kryptimis, prasme, EKK kūrimo ir valdymo principais, dalyvavimo juose pridėtine verte gyvenvietei, vietos bendruomenėms ir verslininkams.
A. Jomantas pasakoja, kad Lietuva, kaip sena Europos valstybė, turi daug įdomaus išlikusio kultūros paveldo, kuriuo gali pasigirti. „Pavyzdžiui, kalbant apie tautinių mažumų kultūros paveldą, tai galėtų būti žydų ar karaimų paveldas. Atkreipę į jį dėmesį suprastume, jog jų bendruomenės yra ir už Lietuvos ribų, ten taip pat yra išlikę susijusio kultūros paveldo. Vienas kultūros kelių tikslų ir yra atrasti savo kultūrą, kuri, dažnai nė nenutuokiame, glaudžiai siejasi su visa Europa“.
Europos Tarybos Kultūros kelių programa pradėta kurti 1978 metais, ja siekiama įvairiapusiškai atskleisti Europos kultūrinį identitetą, stiprinti kultūrinį turizmą ir plėtoti šalių kultūrinį bendradarbiavimą. Programą koordinuoja Europos Kultūros Kelių institutas, Lietuva prie jos oficialiai prisijungė 2012 metais. Kultūros kelias – kultūros, švietimo, paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama sukurti ir populiarinti atskirą ar kelis maršrutus, grindžiamus istoriniu keliu, kultūros koncepcija, pasaulinės svarbos asmenybe ar reiškiniu ir kurie reikšmingi puoselėjant supratimą ir pagarbą bendroms europinėms vertybėms.
Kontaktai informacijai: Nijolė Bitinienė + 370 5 211 32 39 nijole.b@heritage.lt |
![]() |
Komentarai
Naujienos
-
Viduramžių Japonijos elitinė kovotojų klasė – samurajai
-
Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt
-
Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo metinės bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės
-
Bronius Makauskas. „AUŠROS“ vaidmuo Lenkijos lietuvių gyvenime (60 metų sukaktį minint) tęsinys
-
Gabrielius Landsbergis ir Gabi Ashkenazi: Lietuva – Izraelis: istorija, sujungianti ateičiai
Lietuva
-
Visa informacija apie COVID-19 vakcinas – tinklalapyje Koronastop.lt
-
Kaune paminėtos 98-osios Klaipėdos sukilimo metinės bei J. Zauerveino 190-osios gimimo metinės
-
Muitinė 2020: pernai sulaikytas didžiausias cigarečių kontrabandos kiekis institucijos istorijoje
-
Gabrielius Landsbergis ir Gabi Ashkenazi: Lietuva – Izraelis: istorija, sujungianti ateičiai
-
Grįžtama prie ankstesnės pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones tvarkos
Istorija
-
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V. Landsbergis: „Lietuvai teko sava istorinė misija – sulaužyti apgaulės ir smurto doktriną“
-
Istorija, kaip ir mados, sukasi ratu
-
Sufražizmo judėjimas Lietuvoje pirmaisiais Nepriklausomybės metais
-
Aldona Vasiliauskienė. Strazdelis archyviniuose dokumentuose
-
Žmogus, atsisakęs būti Lietuvos diktatoriumi (video)
Kultūra
-
Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII-XIV a.
-
Šiemet bus pažymimi Kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
-
Lygiai prieš šimtą metų buvo įkurtas pirmasis Lietuvos valstybės archyvas. Archyvų metų atidarymas
-
Sufražizmo judėjimas Lietuvoje pirmaisiais Nepriklausomybės metais
-
Aldona Vasiliauskienė. Strazdelis archyviniuose dokumentuose
Nuomonės, diskusijos, komentarai
-
Stasys Ignatavičius. Prof. Liudo Vailionio 135-osioms gimimo metinėms
-
Česlovas Iškauskas. Sausio 13-oji: savas šovė į savą…
-
Liutgarda Čepienė. Apie Teresės Butaitės-Plisienės knygą ,,Sunkiausia nugalėti save“
-
Napaleonas Kitkauskas: „Pastatai turi savo istorijas, o mums svarbu išsaugoti tiesą“
-
K. Garšva: LRT rūšiuoja net ir kalbininkus
Religija
-
Šiemet bus pažymimi Kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai
-
Prof. Libertas Klimka. Tautos žadintojui kun. Jonui Katelei – 190
-
Virginija Elena Bortkevičienė, Juozas Prasauskas. Valančius ir Kaunas
-
Marija Kaupaitė gali tapti pirmąja Lietuvoje gimusia šventąja
-
Prelatas Edmundas J. Putrimas: „Brangūs broliai ir seserys Kristuje, Su šventomis Kalėdomis!“
Renginiai
-
Lygiai prieš šimtą metų buvo įkurtas pirmasis Lietuvos valstybės archyvas. Archyvų metų atidarymas
-
Kviečiame dalyvauti virtualiame žaidime „Trys karaliai atkeliavo-visas svietas uždainavo“
-
Susipažinkite su tarmėmis iš arčiau moksliniame seminare „Lietuvių kalbos tarmynas: idėja, turinys ir realizacijos galimybės“
-
Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos „Klaipėdos krašto toponimai. Istorinis ir etimologinis registras“ pristatymas
-
Kovo 11-osios Lietuva muziejuose
Susiję straipsniai
-
Šventiniai Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020 m. Fotoreportažas
~ Uncategorized
2020-12-24, 18:18
-
Mokytoja N. Česnulevičienė: „Lietuva prasideda čia, kur esame mes...“
~ Uncategorized
2020-12-18, 14:36
-
Bus pažymėta Trakų žydų geto vieta
~ Uncategorized
2020-11-18, 15:49
-
Prieš 50 metų Romoje mirė diplomatas Stasys Girdvainis
~ Uncategorized
2020-06-21, 15:07