Vilniuje vyko Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ministrų konsultacijos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis su Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministru Davidu Lidingtonu 2010 m. rugsėjo 2 dieną Vilniuje aptarė svarbiausius Europos Sąjungos ir ES santykių su Rytų kaimynais, saugumo politikos, dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo, energetikos klausimus.
 
A. Ažubalis susitikime teigiamai įvertino sėkmingai plėtojamą dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą ir pakvietė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrą Williamą Hague apsilankyti Lietuvoje.
 
„Džiaugiamės stebėdami didėjantį Jungtinės Karalystės aktyvumą Baltijos jūros regione. Lietuvą ir Jungtinę Karalystę vienija bendros vertybės ir pozicijos daugeliu ES, NATO, energetinio saugumo ir ES Rytų kaimynystės klausimų,“ – sakė A. Ažubalis.
 
Susitikime daug dėmesio skirta dvišalių ekonominių santykių plėtrai. Iš esmės sutarta 2011 metais organizuoti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės verslo forumą, kad būtų sudarytos galimybės užmegzti naujus verslo ryšius ir pristatyti investavimo galimybes abiejose šalyse, ypatingą dėmesį skiriant investicijoms aukštųjų technologijų srityje.
 
Kalbėdami ES darbotvarkės klausimais ministrai aptarė ES institucinio bendradarbiavimo efektyvumo didinimo galimybes, taip pat pabrėžė efektyvios bendros ES vidaus ir išorės energetikos politikos svarbą, regioninių energijos perdavimo jungčių, skatinančių tiekimo alternatyvas, reikšmę.
 
D. Lidingtonas padėkojo Lietuvai už aktyvią veiklą Afganistane. Kalbėdami apie tolesnį NATO vaidmenį, ministrai pabrėžė penktojo NATO sutarties straipsnio nuostatų įtvirtinimo reikšmę naujoje NATO strateginėje koncepcijoje.
 
Ministrai aptarė padėtį Gruzijoje, pabrėždami būtinumą toliau remti Gruzijos teritorinį vientisumą, stabilumą ir demokratiją regione, tarptautinės bendruomenės pastangomis siekti sureguliuoti Gruzijos ir Rusijos konfliktą. A. Ažubalis ir D. Lidingtonas išreiškė vieningą poziciją dėl glaudesnio ES bendradarbiavimo su Ukraina, Moldova ir Baltarusija. Anot A. Ažubalio, pragmatiniai santykiai su Rusija taip pat turi būti grindžiami vertybiniais principais.
 
Ministrai sutarė aktyviai bendradarbiauti Lietuvai rengiantis pirmininkauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais. D. Lidingtonas pažadėjo politinę Jungtinės Karalystės paramą Lietuvos pirmininkavimo metu.
 
D. Lidingtonas yra pirmasis naujos, koalicinės – konservatorių ir liberaldemokratų – Vyriausybės, sudarytos po 2010 metų gegužės mėnesį vykusių Parlamento rinkimų Jungtinėje Karalystėje, narys, besilankantis vienoje iš trijų Baltijos valstybių.
 
D. Lidingtonas, yra atsakingas ne tik už ES politiką, bet ir už Rytų kaimynystės, NATO ir ESBO klausimus.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: A. Ažubalis su D. Lidingtonu aptarė svarbiausius Europos Sąjungos ir ES santykių su Rytų kaimynais klausimus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra