Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius kelsis į Kauną

Autorius: Data: 2018-01-31 , 11:09 Spausdinti

Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius kelsis į Kauną

Kauno tvirtovės VI fortas

www.voruta.lt

2017 m. spalio 24 d. Krašto apsaugos ministerija ir Kauno miesto savivaldybė pasirašė susitarimą dėl Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinio įkūrimo Kauno tvirtovės VI forte. Šiuo susitarimu numatyta, kad iki šiol Vilniuje veikęs Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyrius kelsis į Kauną ir jau nuo 2019 m. atvers duris lankytojams Kauno tvirtovės VI-ame forte.

Teritorija Vilniaus Olandų gatvėje kariams priklauso nuo XVIII a. pab. Iš pradžių tai buvo parako ir ginklų saugykla. 1832 m. pastatai buvo perduoti Vilniaus tvirtovei. Tarpukariu iki 1939 m. jie priklausė Lenkijos sandėlių tarnybai, o atgavus Vilnių čia įsikūrė Lietuvos kariuomenės šarvuočių ir autorinktinė. Sovietmečiu teritorijoje šeimininkavo sovietų armija, o jai išėjus įsikūrė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė. 2008 m. lapkričio 4 d. atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrius.

 

Šiame skyriuje buvo eksponuojama daugiau nei 150 Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių, atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų iki šių dienų. Ekspozicijoje lankytojai galėjo pamatyti haubicą M-50 (M-101) – artilerijos pabūklą, skirtą šaudyti aukšta trajektorija; švedų gamybos 90 mm prieštankinius pabūklus PV1110, skirtus tankams ir šarvuotajai technikai naikinti; minosvaidžius ,,Ehrhardt“, pagamintus Vokietijoje, 1919 metais per Nepriklausomybės kovas Lietuvos karių atimtus iš bermontininkų prie Radviliškio; visureigį „Land Rover M109″, pagamintą Didžiojoje Britanijoje, kurį Lietuvos karinės pajėgos naudojo misijoje Irake. Nuo 2019 m. visus šiuos eksponatus galėsite pamatyti Kaune – naujame Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinyje.

Perkėlimo darbai jau yra prasidėję ir dalis eksponatų jau yra pervežti į Kauno tvirtovės VI fortą. Informacija apie skyriaus atidarymą bus nuolat atnaujinama.

Dovilė Andrijauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Vytauto Didžiojo karo muziejus

Vytauto Didžiojo karo muziejus ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra