Vilniuje tartasi dėl investicijų, prekybos ir turizmo srautų tarp Lietuvos ir Izraelio pagyvinimo

Autorius: Data: 2011-05-04 , 09:00 Spausdinti

Su Lietuvoje viešinčiu Izraelio užsienio reikalų viceministru Danieliu Ayalonu 2011 m. gegužės 3 dieną Vilniuje susitikęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis tarėsi dėl bendrų tolesnių žingsnių siekiant pagyvinti investicijų ir prekybos srautus tarp Lietuvos ir Izraelio bei turistų pritraukimo į šalį.

A. Ažubalis teigiamai įvertino besiplečiantį Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą ir pabrėžė tolesnio glaudaus dialogo su Izraeliu svarbą.

„Lietuva vertina Izraelį kaip strateginį partnerį ir draugą Artimuosiuose Rytuose, su kuriuo mus sieja bendros vertybės ir interesai tokie, kaip regiono saugumas, veikla, nukreipta prieš antisemitizmo kurstymą, dvišalis ekonominis bendradarbiavimas, ypač mokslinių tyrimų ir aukštųjų technologijų bei turizmo srityse, akademiniai, mokslo ir kultūriniai mainai bei prekybos ryšiai“, – sakė ministras.

Dar šiais metais Lietuvoje tikimasi sulaukti Izraelio užsienio reikalų ministro Avigdoro Libermano, turizmo ministro Staso Misežnikovo ir verslo delegacijos.

A. Ažubalis pažymėjo, kad Lietuva, šiuo metu pirmininkaujanti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) ir Demokratijų bendrijai, skiria išskirtinį dėmesį bendradarbiavimo su Viduržemio jūros regiono valstybėmis partnerėmis stiprinimui, demokratijos plėtrai ir tolerancijos ugdymui.

Taip pat ministras akcentavo, kad Lietuva pripažįsta teisėtą Izraelio rūpestį dėl savo šalies saugumo ir remia dviejų valstybių – Izraelio ir Palestinos – sugyvenančių saugiai ir taikoje, perspektyvą.

Susitikime sutarta 2012 metais pažymėti atkurtų Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių dvidešimtmetį.

Svarbiausi dvišaliai klausimai, padėtis Artimuosiuose Rytuose, Europos Sąjungos ir Artimųjų Rytų taikos proceso aktualijos bei bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose aptarti D. Ayalono ir Lietuvos užsienio reikalų viceministrės Astos Skaisgirytės-Liauškienės konsultacijų metu.

Po susitikimų D. Ayalonas apžiūrėjo šiuo metu Užsienio reikalų ministerijoje veikiančią parodą „Lietuvos Jeruzalė: laikas ir žmonės“, kurią surengė Lietuvos ir Vilniaus žydų bendruomenės bei Žydų kultūros ir informacijos centras.

Nuotraukoje: Lietuvos užsienio reikalų ministras A. Ažubalis (viduryje, kairėje) ir Izraelio užsienio reikalų viceministras D. Ayalonas

www.urm.lt

Uncategorized , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra