Vilniuje svečiuojasi Gdansko miesto delegacija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 12 d.  Vilniaus miesto savivaldybės vadovai – meras Vilius Navickas ir mero pavaduotojas Gintautas Babravičius priėmė Gdansko miesto delegaciją, vadovaujamą mero Pavelo Adamovičiaus.

Susitikimo metu buvo aptarti bendradarbiavimo projektai, pasidalinta patirtimi. Itin daug dėmesio svečiai skyrė kultūrinio bendradarbiavimo projektams, o ypač Gdansko ketinimams siekti „Europos kultūros sostinė 2016“ statuso. Dalindamasis patirtimi, meras Vilius Navickas teigė, kad „nors ekonominis sunkmetis pakoregavo „Vilnius – Europos sostinė 2009“ programą, esu patenkintas – Vilniuje 27 proc. padaugėjo turistų. Labai svarbu kultūrinius projektus pratęsti – tai vienas iš prioritetų ateinantiems keleriems metams“. Tuo įsitikinęs ir mero pavaduotojas Gintautas Babravičius, tačiau lenkams patarė „daug dėmesio skirti projekto valdymo modeliui – turi vadovauti autoritetingi visuomenei žmonės, būtinas visuomenės pritarimas, skaidrumas, atskleidžiant naudą ir ilgalaikes investicijas, užtikrinti politinės valios vieningumą“.

Gdansko miesto meras Pavelas Adamovičius pripažino, kad teks stipriai konkuruoti su kitais miestais, tačiau iš solidarumo laikų jie turi patirtį ir tolesnę savo veiklą bei programą pagrįs Gdansko miesto devizu – „Laisvė kultūrai – kultūra laisvei“.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovus domino Gdansko patirtis, įgyvendinant svarbias miestui programas ir projektus šiuo sudėtingu ekonominiu laikotarpiu. „Politiniai-socialiniai procesai Lietuvoje, lyginant su Lenkija, vėluoja 5–7 metus, todėl turime galimybę mokytis iš kaimynų klaidų ir perimti gerus pavyzdžius“, – sakė G. Babravičius. „Patirtis savivaldos srity mums būtų labai naudinga“.

Vilnius su Gdansku bendradarbiauja nuo 1998 m., miestams pasirašius bendradarbiavimo sutartį. Didelė dalis Gdansko gyventojų yra kilę iš Vilniaus miesto ar Vilniaus krašto, todėl Lietuvos sostinė sulaukia išskirtinio Gdansko vadovų ir miestiečių dėmesio. Susitikimo metu buvo aptartos rugsėjo mėnesį Gdanske jau šeštus metus vyksiančios „Vilniaus dienos“, kuriose dalyvaus amatininkai, kultūros kolektyvai ir verslininkai.

Daugiau informacijos: Užsienio ryšių skyriaus Strateginės partnerystės poskyrio l. e. vedėjo pareigas Ina Irens, tel. 211 2874.

Konstitucijos pr. 3
LT-09601 Vilnius
Tel. (8 5)  211 2327, 8 698  21 706
El. p. irena.urboniene@vilnius.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra