Vilniuje susitiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Pirmadienis, 2006 m. lapkričio 6 d. (Vilnius)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė su darbo vizitais į Vilnių atvykusius Estijos Respublikos Prezidentą Tomą Hendriką Ilvesą (Toomas Hendrik Ilves), Latvijos Respublikos Prezidentę Vairą Vikę – Fraibergą (Vaira Vike – Freiberga) ir Lenkijos Respublikos Prezidentą Lechą Kačinskį (Lech Kaczynski).

Trišaliame susitikime Baltijos valstybių vadovai aptarė regionui aktualius energetikos ir infrastruktūros projektus, bendrų pozicijų derinimo Europos Sąjungos kaimynystės, prisijungimo prie euro zonos ir Šengeno erdvės, lapkričio pabaigoje Rygoje vyksiančio NATO valstybių vadovų susitikimo klausimus.

„Veikla tarptautinėse organizacijose, nauji iššūkiai, su kuriais susiduria tarptautinė bendruomenė liudija, kad Baltijos šalims tenka imtis aktyvaus vaidmens besikeičiančioje tarptautinėje situacijoje“
, – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos vadovas pažymėjo, kad Baltijos valstybės privalo išnaudoti galimybes veikti kartu ir regione, ir tarptautinėje arenoje sprendžiant tokius aktualius klausimus, kaip bendrų energetikos ir infrastruktūros projektų įgyvendinimas.

Prezidentas V. Adamkus teigiamai įvertino reguliarius Baltijos valstybių vadovų susitikimus, kurių metu yra aptariami trišaliai santykiai, bendradarbiavimo regione bei kiti aktualūs klausimai. Lietuvos vadovas pasveikino visų dalyvaujančių valstybių sprendimą išplėsti tradicinį kasmetinį Baltijos valstybių prezidentų susitikimą ir pakviesti Lenkijos Respublikos Prezidentą dalyvauti jame.

Po trišalio Baltijos valstybių vadovų susitikimo buvo surengtas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos prezidentų susitikimas. Jame keturių kaimyninių valstybių vadovai aptarė bendro veikimo Europos Sąjungoje perspektyvas. Ypač daug dėmesio prezidentai skyrė aiškių ir vieningų pozicijų derinimui sprendžiant prisijungimo prie Šengeno erdvės, ES ir Rusijos santykių bei Europos Rytų kaimynystės politikos problemas, siekiant vieningos europinės energetikos politikos formavimo.

Baltijos valstybių ir Lenkijos prezidentai taip pat kalbėjosi apie pasirengimą Rygoje (Latvija) vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

„Šis susitikimas yra aiškus signalas tarptautinei bendruomenei, kad Baltijos šalys, suvokdamos savo atsakomybę, yra pasirengusios kalbėti vienu balsu“, – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos vadovas pabrėžė, kad strateginiai energetikos sektoriaus projektai yra įgyvendinami sėkmingai, o nauja atominė elektrinė Lietuvoje ir elektros jungtis su Lenkija iš esmės sumažintų Baltijos šalių energetinę priklausomybę nuo monopolinių energijos žaliavų tiekėjų.

Baltijos valstybių ir Lenkijos Respublikos vadovai pažymėjo būtinybę plėtoti Europos Sąjungos išorės energetikos politiką ir, atsižvelgiant į visoms ES valstybėms narėms svarbų energetikos saugumą, vadovautis vieninga pozicija derantis su pagrindiniais energijos tiekėjais.

„Paskutinis ES vadovų susitikimas Lahtyje parodė, kaip yra svarbu kalbėti vienu balsu, nes tuomet esi išgirstas“, – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Kalbėdami apie Baltijos valstybių bendradarbiavimą įgyvendinant strateginės reikšmės Rail Baltica ir Via Baltica projektus, Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovai sutarė, kad šio projekto sėkmingas įgyvendinimas yra labai svarbus visoms valstybėms. Prezidentai pabrėžė, kad Baltijos valstybių ir Lenkijos kelių ir geležinkelių sujungimas su europiniais geležinkeliais ir keliais padės žymiai pagerinti visų šalių piliečių gyvenimo kokybę.

Aptardami šių metų lapkričio 28-29 d. Rygoje rengiamą NATO viršūnių susitikimą, Baltijos valstybių ir Lenkijos prezidentai sutarė paremti NATO atvirų durų politiką, kurią įgyvendinus 2008 m. viršūnių susitikime narystės siekiančias šalis būtų galima pakviesti prisijungti prie Aljanso.

Po susitikimų Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose įvyko bendra Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos prezidentų spaudos konferencija, paskelbtas bendras keturių valstybių vadovų pareiškimas. Visą bendro pareiškimo tekstą galima rasti Prezidento interneto svetainėje adresu www.prezidentas.lt.
Šiandien Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos prezidentai taip pat apsilankė Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamoje parodoje, skirtoje Lietuvos diplomatinių santykių su Estija, Latvija ir Lenkija atkūrimo 15-osioms metinėms paminėti.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra