Vilniuje susitiko Lietuvos ir Vengrijos premjerai

Autorius: Data: 2012-09-24 , 16:43 Spausdinti

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pirmadienį, 2012 m. rugsėjo 24 d., priėmė su oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusį Vengrijos Vyriausybės vadovą Viktorą Orbáną.

Lietuvos ir Vengrijos premjerai aptarė dvišalius santykius, aktualius ES darbotvarkės klausimus, diskutavo apie energetinį saugumą, kalbėjosi kitomis aktualiomis temomis. Be to, Lietuvos ir Vengrijos premjerai pasirašė Bendrąjį pareiškimą, kuriuo pareiškė valią stiprinti Lietuvos ir Vengrijos draugiškus ryšius bei plėtoti Vidurio Europos valstybių bendradarbiavimą.

„Šiandien žengiame du didelius žingsnius: steigiame Lietuvos-Vengrijos forumą, kuriame mokslininkai, intelektualai turės galimybę diskutuoti apie labai svarbius tarpusavio santykius, taip pat Europos klausimus. Be to, pasirašėme susitarimą dėl jaunimo bendradarbiavimo“, – po susitikimo su Vengrijos Ministru Pirmininku sakė Lietuvos premjeras.

Vengrijos Vyriausybės vadovas padėkojo Lietuvai už „solidarumą, draugystę ir palaikymą“ bei pabrėžė panašią abiejų valstybių istorinę patirtį. Pasak V. Orbáno, šiais aktualiais klausimais Lietuvos ir Vengrijos pozicijos sutampa.

Mūsų nuomonės visiškai sutampa energetinio saugumo klausimais, mes taip pat esame suinteresuoti branduoline energetika. Branduolinė energetika ir ekonominė nepriklausomybė yra labai svarbūs klausimai ir mums“, – kalbėjo V. Orbánas.

„Aš manau, kad lietuviai net neįsivaizduoja, kaip jiems pasisekė. Kai 2010 m. tapau Ministru Pirmininku, valstybės skola buvo virš 80 proc. – tai jau yra labai blogi duomenys. O jūsų – tik 38 proc. Mes kiekvieną dieną kovojame už ekonominę nepriklausomybę, kad tie duomenys būtų bent jau mažesni už 50 proc.“, – tvirtino Vengrijos Ministras Pirmininkas.

Ministro Pirmininko A. Kubiliaus kvietimu į Lietuvą atvykęs Vengrijos premjeras taip pat susitiko su Seimo Pirmininke Irena Degutiene, Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse susitiko su politiniais kaliniais ir tremtiniais, Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Spaudos tarnyba

Nuotraukoje: V. Orbánas

Vyriausybė , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra