Vilniuje posėdžiavo Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas

Autorius: Data: 2012-08-13 , 08:58 Spausdinti

Vilniuje posėdžiavo Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas

2012 m. rugpjūčio 7-10 d. Vilniuje, Seimo rūmuose vyko 14-tas Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimas.

PLB Seimo posėdžiuose dalyvavo PLB valdybos nariai, įvairių kraštų lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai, Lietuvos bendruomenių atstovai. Iš viso apie 90 lietuvių iš trijų dešimčių pasaulio valstybių.

Seimas aptarė bendruomenės aktualijas, ateities planus, lietuvių švietimą bei lietuvių žiniasklaidą užsienyje, ryšius su gimtine ir jos įstaigomis, dvigubos pilietybės bei emigracijos klausimus, o taip pat išrinko naują PLB vadovybę. Šešerius metus PLB vadovavusi teisininkė Regina Narušienė neketino kelti savo kandidatūros į PLB vadovus.

PLB seimas aptarė PLB rengiamą Konstitucijos pataisos projektą, kuriuo būtų įteisinama dviguba pilietybė.

Sveikinimo kalbą pasakė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

„Mums, gyvenusiems okupuotoje ir Atgimimo metų Lietuvoje, Jūsų pagalba ir balsas buvo labai reikalingi, jie buvo tarsi balzamas širdžiai. Tuomet nesiskirstėme į „mes“ ir „jūs“, nes visi buvome „mes“. Ir šiandien privalome sugrąžinti šią nuostatą į tarpusavio bendravimą: esame tik „mes“ – pasaulio lietuviai, kad ir kur begyventume“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo tikinti, kad bendras darbas sudarys sąlygas po pasaulį pasklidusiems lietuviams grįžti į tėvynę.

„Tvirtai tikiu, kad Lietuva šio mūsų bendro darbo dėka tvirtai atsistos ant kojų, o nemaža dalis šiandien išvykusių svetur grįš į Lietuvą. Taip pat noriu Jums visiems ir kiekvienam asmeniškai padėkoti. Padėkoti, kad Pasaulio lietuvių bendruomenė ne tik kritikuoja esamą padėtį ar negeroves, bet ir siūlo konstruktyvius sprendimus, aiškiai reiškia tvirtą poziciją ir teikia galimus vienų ar kitų problemų sprendimus“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė taip pat palinkėjo Pasaulio lietuvių bendruomenėms į savo veiklą įtraukti kuo daugiau jaunimo ir padėkojo kadenciją baigiančiai ilgametei bendruomenės valdybos pirmininkei R. Narušienei už darbą Lietuvos labui.

PLB Seimas yra šaukiamas kas treji metai, tai vienas iš svarbiausių įvykių bendruomenės veikloje. PLB Seimas sprendžia visus PLB reikalus, renka PLB valdybą, Kontrolės komisiją ir Garbės teismą.

Jono Česnavičiaus nuotr.

www.alkas.lt

Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra