Vilniuje, pirmajame Europoje, viešojo transporto stotelėse įrengti lietimui jautrūs ekranai

Autorius: Data: 2011-08-29 , 16:47 Spausdinti

 VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SEKRETORIATAS

VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS

 Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius. Tel.: (8 5) 211 23 36. Faks. (8 5) 211 23 25

 PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

  2011-08-29

Vilnius tapo pirmuoju miestu Europoje, kuriame viešojo transporto stotelėse įdiegti žemėlapiai su lietimui jautriais ekranais. Interaktyviuosiuose žemėlapiuose lietuvių, anglų, rusų, lenkų ir vokiečių kalbomis pateikiama informacija apie autobusų ir troleibusų maršrutus bei tvarkaraščius.

„Tokie ekranai šių metų gegužę buvo pristatyti Prancūzijoje, tačiau praktikoje jų dar niekas nebuvo įdiegęs. Vilnius tapo pirmuoju miestu visoje Europoje, kur veikia inovacinė žemėlapių sistema. Pirmieji lietimui jautrių ekranų žemėlapiai šiandien pradėjo veikti Dailės akademijos ir Žaliojo tilto stotelėse“, – sako vienas iš projekto iniciatorių, Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Moderni 42 colių ekranų konstrukcija yra atspari žemoms temperatūros, o tai užtikrina nenutrūkstamą ekranų funkcionavimą esant net šalčiausiai žiemai. Sistemoje įdiegta optimalaus maršruto paieškos funkcija leis pasirinkti trumpiausią arba greičiausią ieškomos kelionės maršrutą. Interaktyvūs žemėlapiai yra patogesni už popierinius variantus, nes ekranuose esančią informaciją galima bus nuolat atnaujinti.

Pasak vienos iš projekto iniciatorės ir įgyvendintojos, lauko reklamos bendrovės „JCDecaux Lietuva“ generalinės direktorės Žanetos Fomovos, kol kas viešojo transporto stotelėse buvo įrengti du bandomieji ekranai. Ž.Fomovos teigimu, jeigu projektas bus sėkmingas, bendrovė galės įdiegti daugiau lietimui jautrių ekranų ir kitose sostinės vietose.

„Šią savaitę Lietuvoje prasideda Europos krepšinio čempionatas, turistų skaičius Vilniuje išaugs keleriopai. Tikimės, kad modernūs žemėlapių ekranai padės iš užsienio atvykstantiems krepšinio aistruoliams nepasimesti Vilniaus gatvėse ir sutaupyti laiko“, – sako Ž. Fomova.

Diegiant modernią sistemą buvo bendradarbiaujama su Vilniaus miesto savivaldybe – į ekranus perkelti sostinės savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ žemėlapiai ir informacija.

Lietuvoje nuo 2005 m. veikianti „JCDecaux Lietuva“ turi per 4000 reklaminių plokštumų ir bendradarbiauja su visų didžiausių šalies miestų savivaldybėmis.

Viešųjų ryšių skyrius

Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius

Tel. 211 23 19

vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt

http://www.facebook.com/vilnius.lt

VilniusComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra