Vilniuje per šalčius kasnakt pasirūpinama beveik 400 benamių

Autorius: Data: 2013-01-26 , 09:56 Spausdinti

Vilniaus meras Artūras Zuokas šiandien apsilankė Nakvynės namuose, esančiuose A. Kojelavičiaus g., kur per šalčius, bendroje salėje kasnakt nakvoja iki 80 žmonių. Visuose Vilniuje veikiančiuose Nakvynės namuose kasnakt pasirūpinama beveik 400 benamių.

„Čia patekusiems ne tik pasiūlomas stogas virš galvos, lova, bet jie ir pamaitinami – dalinamas sausas davinys ir arbata arba sultinys. Kiekvieną rytą į miesto gatves išvažiuoja specialus Socialinės tarnybos autobusiukas, kursuojantis keliolika kartų per dieną iki vėlaus vakaro. Darbuotojai surenka valkataujančius ir benamius iš parkų, skverų, patilčių ir kitų vietų ir nuveža į nakvynės namus. Ten gerokai mažiau lovų, nei šiuo metu gyventojų, tad nuvežėme papildomai 20 čiužinių, salėje dabar gali nakvoti daugiau asmenų. Kviečiu vilniečius – būkite jautrūs ir atidūs. Pamatę lauke gulintį, sušalusį ar besiglaudžiantį laiptinėje žmogų, skambinkite Socialinės tarnybos telefonu 8 617 446 61. Šiuo telefonu iškviesti specialų autobusiuką, kuris nuveš benamį į Nakvynės namus. Jei matote, kad žmogui reikia medikų pagalbos, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112“, – ragina vilniečius miesto meras Artūras Zuokas.

Daugiau nei prieš metus buvo sukurta benamių ir elgetaujančių asmenų Vilniuje duomenų bazė. Joje kaupiama informacija apie benamiams ir elgetaujantiems asmenims teikiamą socialinę paramą – paslaugas ir piniginę paramą. 2011 metų pabaigoje duomenų bazėje buvo daugiau nei 400 benamių asmenų, o 2012 metų pabaigoje – jau 809.

Mokesčių mokėtojams kiekvienas toks miesto benamis, gaunantis nakvynę ir maisto, per mėnesį vidutiniškai kainuoja apie 700 Lt. Vien per sausio mėn. 80-ies asmenų maitinimas kainavo 6 tūkst. Lt.

Vilniaus miesto savivaldybė šių metų sausį taip pat skyrė 24,7 tūkst. Lt 250 socialiai remtinų asmenų maitinimui valgykloje UAB ,,Smulkus urmas“ (dabar UAB ,,Pontem“). Vilniaus arkivyskupijos Caritas valgykloje „Betanija“, labdaros ir paramos fondo „Ekklesia“ bei labdaros ir paramos fondo „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“ labdaros valgyklose kasdien apsilanko 1260 nepasiturinčių asmenų. Vilniaus miesto savivaldybė šių nevyriausybinių organizacijų veiklai palaikyti 2012 metais skyrė 115 tūkst. Lt. Šiais metais planuojama valgyklas paremti daugiau nei 200 tūkst. lt

Vilniaus mieste teikiamos nemokamo maitinimo paslaugos:

Vilniaus miesto savivaldybė:
1. UAB „Smulkus urmas“ – dabar UAB ,,Pontem“, Ukmergės g. 126.
2. Nakvynės namų (A. Kojelavičiaus g. 50) bendros salės gyventojams.
Vilniaus Arkivyskupijos Caritas:
3. Labdaros valgykla „Betanija“, M. K. Paco g. 4. (Planuojama papildoma maitinimo pamaina nuo kovo mėnesio)
4. Valgykla „Harė Krišna maistas kūnui ir sielai“, Architektų g. 152.
5. Labdaros paramos fondas „Ekklesia“:
Valgykla, Liepkalnio g. 26A.
Valgykla, Gerovės g. 29 .

Nakvynės namai:

1. Vilniaus miesto nakvynės namai Vilkpėdės g. 12,

filialai: T. Kosciuškos g. 8 „Sala“, A. Kojelavičiaus g. 50

2. Arkivyskupijos Caritas Nakvynės namai – Šv. Stepono g. 35/4.

Daiva Savickienė, tal. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilnius , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra