Vilniuje pastatys paminklą V. Cojui

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniuje pastatytas paminklas ne tik muzikantui Frankui Zappai, Lietuvos sostinėje nuo rugpjūčio 14 d. atsiras ir paminklas legendiniam rusų atlikėjui Viktorui Cojui.
 
Jei savivaldybė nespės iki tos dienos sutvarkyti formalumų dėl leidimo statyti paminklą, tą dieną Vingio parke susirinks muzikanto kūrybos gerbėjai, vyks lietuvių muzikantų atliekamų V. Cojaus dainų kompaktinio disko pristatymas.
 
Jaunų iniciatorių grupė beveik dvejus metus ruošėsi šiam renginiui, organizavo koncertus, juose rinko lėšas paminklo statyboms, kūrė projektą, ieškojo rėmėjų ir tarėsi su savivaldybe.
 
Mintis pastatyti V. Cojui paminklą kilo Lietuvos kariuomenės kariūnui Linui Patkamariui. Jis prieš porą metų surinko grupę bendraminčių, realizuoti sumanymui. Eskizo autorė – Dailės akademijos abiturientė Danielė Vyšniauskaitė.
 
Iš viso projekto įgyvendinimui prireikė 80 tūkst. litų, pranešama paminklo statymui skirtoje interneto svetainėje. Kaip informavo organizacijos „Alternatyvusis balsas“ narys, paminklo statymo projekto dalyvis Valentinas Charitonovas, Rusijos ambasados pinigų nėra.
 
„Visus pinigus gavome iš rėmėjų, dalį surinkome patys, – paaiškino jis.
 
V. Charitonovas teigė, kad buvo sunku rasti lėšų tokiu Lietuvai ekonomiškai sunkiu laikotarpiu. Jo teigimu, nemažas sunkumas buvo ir biurokratija, nes derybų su savivaldybe procedūra labai ilgas procesas. Visgi jis per daug nesileido į bendravimo su valdininkais smulkmenas ir patikino, kad viskas bus gerai.
 
Anot V. Charitonovo, V. Cojus Lietuvoje tebėra populiarus. „Kalbu ne tik apie rusakalbius klausytojus. Daugelis lietuvių klauso jo dainų. Su jo dainomis užaugo visa karta. Kai Kaune rengiau pirmą V. Cojaus atminimui skirtą vakarą, susirinko 300 žmonių. Visi lietuviai. Juk tai šį tą rodo,“ – teigė V. Charitonovas.
 
liveinternet.ru nuotr.
 
www.delfi.lt
 
Nuotraukoje: Rusų atlikėjas V. Cojus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra