Vilniuje – pasaulio ekspertų dėmesys saugiai branduolinei energetikai

Autorius: Data: 2013-11-04 , 11:55 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. lapkričio 4 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konferencijoje „Tarptautiniai mechanizmai, užtikrinantys branduolinę saugą“. Azijos ir Europos dialogo (ASEM) Vilniuje surengtoje tarptautinio lygio konferencijoje dalyvauja aukščiausi branduolinės energetikos ekspertai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių, taip pat Europos Komisijos (EK) ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) atstovai.

Sveikindama konferencijos dalyvius, Prezidentė teigė, kad branduolinė energija gali būti labai efektyviu ir aplinką tausojančiu energijos šaltiniu, tačiau sprendimas plėtoti branduolinę energijos programą turi būti ypač gerai išanalizuotas ir pagrįstas, o kiekviena šalis privalo apsvarstyti galimas pasekmes regionui ir, pirmiausia, savo artimiausiems kaimynams.

Černobylio ir Fukušimos avarijos mus išmokė, kad branduolinė sauga yra svarbus klausimas visai tarptautinei bendrijai. Todėl mūsų bendra atsakomybė ir neatidėliotinas uždavinys – pasiekti, kad branduolinės energijos gamyba kiekviename planetos kampelyje atitiktų aukščiausius tarptautinio saugumo standartus“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuva ragina TATENA nares reguliariai atlikti jau veikiančių ir planuojamų statyti branduolinių jėgainių išsamius saugos vertinimus, pilnai išnaudojant TATENA peržiūros ir įgyvendinimo misijas. ES valstybėse ir kitose kaimyninėse šalyse (Ukrainoje ir Šveicarijoje) jau buvo atlikti saugos testai, siekiant maksimaliai užtikrinti branduolinės energetikos saugumą.

Lietuva branduolinį saugumą laiko prioritetiniu savo pirmininkavimo ES Tarybai klausimu. Mūsų šalis pasiryžusi spręsti atsakingo branduolinės energijos panaudojimo klausimą ir tapusi JT Saugumo Tarybos nare 2014 metais.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės sveikinimas ASEM seminaro „Tarptautiniai mechanizmai, užtikrinantys branduolinę saugą“ dalyviams

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_sveikinimas_asem_seminaro_tarptautiniai_mechanizmai_uztikrinantys_branduoline_sauga_dalyviams.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra