Vilniuje organizuojamas mažasis Baltijos kelias už Ukrainą

Autorius: Data: 2014-01-24 , 09:45 Spausdinti

Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai” komanda ragina Lietuvos žmones prisiminti savo šalies laisvės kovų patirtį ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos “Ištiesk ranką Ukrainai”. Dalyviai kviečiami susikibti rankomis nuo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iki Ukrainos ambasados. Šios akcijos tikslas yra suburti 715 žmonių, kurie simbolizuotų 715 km – atstumą, skiriantį Lietuvos ir Ukrainos sostines.

Pilietinė iniciatyva „Ištiesk ranką Ukrainai“ vyks, šių metų sausio 25d., šeštadienį 11 val., gyva žmonių grandine sujungiant Europos komisijos atstovybės Lietuvoje biurą (Vilniaus g. 10, Vilnius) ir Ukrainos ambasadą Lietuvoje (Teatro g. 4, Vilnius). Daugiau informacijos apie iniciatyvą – „Kurk Lietuvai“: www.kurklt.lt .

„Šiuo metu mūsų tikslas yra suburti 715 žmonių, kurie simbolizuos 715 km – atstumą, skiriantį Lietuvos ir Ukrainos sostines. Tokiai šaliai kaip Ukraina, kuri dabar yra plėšoma iš vidaus, kaip niekada reikia vienybės ir užsienio šalių palaikymo“, – teigia buvęs JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvis Lukas Savickas.

Žudomi žmonės

2013 m. lapkričio mėnesį Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus nepasirašyta Europos Sąjungos Asociacijos sutartis sugniuždė Ukrainos piliečių viltis integruotis į Europą.

„Ukrainai šiandien kaip niekada anksčiau reikia mūsų palaikymo. Šimtai taikių protestuotojų yra sužeisti, kiti be žinios dingsta iš namų, yra kankinami ir nušaunami. Antrą mėnesį vykstantys protestai yra kulminacija jau daugelį metų brandinto žmonių noro gyventi demokratijoje ir nevaržomai išreikšti savo nuomonę“, – teigia vienas pilietinės iniciatyvos organizatorių, JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvis Simas Simanauskas.

Maidano aikštėje pastarosiomis dienomis fiksuojami kadrai įrodo, kad nukentėti nuo ukrainiečių policijos gali ir visiškai nekalti žmonės, norintieji padėti protestuotojams – baudas nuo šiol gauna ir tie, kurie atneša maisto ir suteikia šiltą prieglobstį demonstrantams ar užsideda šalmą norėdami saugiai pereiti Maidano aikštę.

Kontaktai:

Rūta Mačiulytė, JPP „Kurk Lietuvai“ vadovė, tel. nr. 8695 15625

Lukas Savickas, JPP „Kurk Lietuvai“ alumni, tel. nr. 8610 85986

Bernardinai.lt

Lietuva - Ukraina ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra