Vilniuje – naujas postūmis Rytų partnerystei

Autorius: Data: 2013-11-26 , 09:13 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. lapkričio 26 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkričio 28-29 d. Vilniuje priims aukštus Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių vadovus. Į Vilniaus viršūnių susitikimą susirinks 28 ES šalių ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos vadovai ir ministrai. Dvi dienas vyksiančiame Vilniaus viršūnių susitikime 34 šalių vadovai ir ministrai kalbės apie Rytų partnerystės programos pažangą ir nubrėš ateities gaires šiai programai.

Ketvirtadienį, lapkričio 28 d., įvyks koordinacinis Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Hermano Van Rompuy ir Europos Komisijos Pirmininko José Manuel Barroso pasitarimas, kuriame bus aptarta situacija Ukrainoje ir derinama bendra pozicija dėl Rytų partnerystės programos perspektyvų.

Tądien taip pat siūloma sušaukti ir koordinacinį visų Europos vadovų susitikimą, kuriame būtų priimti galutiniai sprendimai dėl tolesnės Rytų partnerystės programos raidos.

Paskutiniai Vilniaus viršūnių susitikimo akcentai bus sudėti darbo vakarienėje, kurioje dalyvaus 28 ES šalių narių vadovai ir ministrai, Europos Vadovų Tarybos, Europos Komisijos, Europos Parlamento pirmininkai, taip pat 6 Rytų partnerystės šalių vadovai ir ministrai.

Taip pat lapkričio 28 d. Prezidentė atidarys Pilietinės visuomenės konferenciją, kurioje pilietinės visuomenės lyderiai iš Rytų partnerystės ir ES šalių, ekspertai, apžvalgininkai diskutuos apie didžiausius iššūkius, kylančius pilietinei visuomenei Rytų partnerystės šalyse. Konferencijoje ieškoma naujų sprendimų, kaip galima būtų paremti pilietinės visuomenės organizacijas tose šalyse.

Penktadienį, lapkričio 29-ąją, Prezidentė dalyvaus susitarimų su Rytų partnerystės šalimis pasirašyme ir plenarinėje sesijoje, kurioje 34 šalių vadovai ir ministrai aptars Rytų partnerystės programos pažangą, jos ateities perspektyvas ir tikslus. Po plenarinės sesijos Prezidentė dalyvaus rengiamoje spaudos konferencijoje.

Vėliau Prezidentė susitiks su 6 Rytų partnerystės šalių – Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Armėnijos ir Azerbaidžano opozicijos atstovais.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra