Vilniuje minima Pasaulio kultūros diena

Autorius: Data: 2011-04-08 , 10:41 Spausdinti

Jau tapo gražia tradicija, kad kultūros žurnalas „Santara“ bendradarbiaudamas su Lietuvos dailės muziejumi jau ketvirti metai rengia Pasaulinės kultūros dienos minėjimą.

Šiais metais organizuojamas renginys „Valanda Pasaulio kultūros dienai“ vyks Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) 2011 m. balandžio 15 dieną 16.30 val.

Renginyje bus skaitomos kultūrologinės impresijos „Gamtos kultūra/Kultūros gamta“. Klasikos kūrinius atliks tenoras Emundas Seilius. Jam akomponuos šeimyninis muzikių Raimondos Daunienės ir Joanos Daunytės duetas, kuris praturtins vakarą smuiko ir violančelės sąskambiais. Mintimis apie kultūrą dalinsis prof. etnologas Libertas Klimka, UNESCO generalinio direktoriaus patarėjas Henrikas Juškevičius, Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, prof. muzikologas Juozas Antanavičius, aktorius Petras Venslovas.

Klasikinė muzika ir poezija susipins su pamąstymais apie egzistuojančias globalizacijos epochos problemas ir kultūrai iškylančias grėsmes.

„Kultūrą reikia matyti visur. Negalima mąstyti stereotipiškai ir teigti, kad tai tik muzika, dailė ar teatras. Kultūra mus supa kiekvieną dieną ir reikia nuolatinių pastangų, kad šioje, stipriai globalizacijos paveiktoje, epochoje ji išliktų“, – mintimis apie Pasaulio kultūros dienos svarbą dalinosi ilgametis „Santaros“ žurnalo redaktorius Romas Norkus.

Minint 100-ąsias Česlovo Milošo gimimo metines 2011-ieji metai yra paskelbti šio, vieno žymiausio praėjusio šimtmečio poeto, metais. Taigi ir minint Pasaulio kultūros dieną Vilniaus paveikslų galerijoje ypatingas dėmesys bus skiriamas šio poeto kūrybai.

Renginyje bus pristatytas ir galėsite pasklaidyti naują pavasario „Santaros“ numerį.

Kultūra , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra