Vilniuje lankosi Azerbaidžano gynybos ministras

Autorius: Data: 2012-09-17 , 16:40 Spausdinti

Pirmadienį, 2012 m. rugsėjo 17 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiu Azerbaidžano gynybos ministru generolu pulkininku Safaru Abiyevu (Safar Abiyev).

Susitikimo metu buvo aptariami dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje, regioninio saugumo ir dalyvavimo tarptautinėse operacijose klausimai, atnaujintas Lietuvos ir Azerbaidžano gynybos ministerijų gynybinio bendradarbiavimo susitarimas, pirmą kartą pasirašytas 2002 metais.

Vizito Lietuvoje metu Azerbaidžano gynybos ministras lankėsis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, kur susitiko su ten studijuojančiais Azerbaidžano karininkais, taip pat lankėsi Vilniuje veikiančiame Energetinio saugumo centre.

Azerbaidžano gynybos ministras gen. plk. S. Abiyevas Lietuvoje lankosi jau trečią kartą. Prieš tai jis lankėsi 2002 ir 2004 metais. Lietuvos krašto apsaugos ministrai Baku lankėsi 2003 ir 2007 metais. Ministrė R. Juknevičienė su gen. plk. S. Abiyevu yra susitikusi NATO viršūnių susitikime Stambule 2010 metais.

Lietuva su Azerbaidžanu karinėje srityje dvišaliu pagrindu daugiausia bendradarbiauja karinio mokymo srityje, taip pat su šia šalimi glaudžiai bendradarbiaujama plėtojant NATO ir ES santykius su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje. Azerbaidžano ir kitų Pietų Kaukazo šalių atstovai kviečiami dalyvauti Lietuvos karo akademijoje rengiamuose kursuose karininkams, karo medicinos kursuose. Lietuva taip pat remia Azerbaidžano karininkų studijas NATO Baltijos gynybos koledže Tartu, Estijoje. Šalių kariniai ekspertai nuolat konsultuojasi standartizacijos, viešųjų ryšių, dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir kt. klausimais. Lietuva kviečia Azerbaidžano karininkus stebėti pratybų, vykstančių Lietuvoje. Lietuva Azerbaidžanui yra akreditavusi gynybos atašė, kuris reziduoja Gruzijoje.

Azerbaidžano gynybos ministro vizito programoje rugsėjo 18 d. planuojamas susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininke Irena Degutiene ir Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi.

Vaizdo medžiaga

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra