Vilniuje jaunieji teatrologai revizuos heroizmą teatre

Autorius: Data: 2012-09-24 , 11:14 Spausdinti

Lietuvos muzikos ir teatro akademija antrus metus iš eilės kviečia studentus iš įvairių šalių aukštųjų teatro mokyklų dalyvauti tarptautinėje teatrologijos studentų konferencijoje Vilniuje. Konferencija, kurios tema – „(Re)vizija: Heroizmas“, vyks 2012 m. rugsėjo 27-29 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakultete.

Praėjusiais metais tarptautinė teatrologijos studentų konferencija Vilniuje buvo surengta pirmą kartą. Jos tema „Kai teatras kalba apie teatrą“ subūrė gausybę studentų iš įvairių teatro mokyklų aptarti meta-teatriškumo ir paties teatro specifiką. Konferencijos dalyvių pranešimai vėliau tapo solidaus leidinio medžiaga. Jis bus pristatomas šiųmetinėje konferencijoje, į kurią revizuoti heroizmo atvyksta teatrologijos studentai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Gruzijos, Prancūzijos ir Vokietijos.

Kiekviena teatro karta kalba apie savo herojus. Paskutinį dešimtmetį teatrologai ir teatro kritikai ėmė kalbėti apie herojaus „mirtį“ ir tai, kaip jis yra vaizduojamas šiuolaikiniame teatre. Tai konferencijos organizatorius pastūmėjo link šių metų temos: „(Re)vizija: Heroizmas“. Yra daugybė heroizmo apibrėžimų, bet šiemetinei temai yra aktuali narsių veiksmų idėja. Ką šiandien reiškia imtis drąsių veiksmų? Kaip to siekia šiandienos (anti)herojai? Ką šiandien teatrui reiškia būti heroišku, netampant patetišku? Herojus šiandienos scenoje: mitas ar troškimas, kuris galėtų išsipildyti?

2-oji tarptautinė teatrologijos studentų konferencija „(Re)vizija: Heroizmas“ vyks bendradarbiaujant su tarptautiniu teatro festivaliu „Sirenos“. Konferencijos dalyviams bus suteikiama galimybė patekti į „Sirenų“ lietuviškosios programos spektaklius, susipažinti su Lietuvos teatro režisierių Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, Jono Vaitkaus, Vido Bareikio ir kt. darbais. Taip pat konferencijos dalyviams organizuojama galimybė susipažinti su jaunaisiais Lietuvos teatro kūrėjais bei tyrinėtojais. Konferencijos metu įvyks trys susitikimai: pirmajame internetinio puslapio www.teatrometras.lt iniciatyvą pristatys jaunieji teatrologai, šio puslapio redaktoriai, o kituose susitikimuose apsilankys šiemet Auksiniais scenos kryžiais apdovanoti aktoriai Ainis Storpirštis, Elzė Gudavičiūtė ir Marius Repšys bei režisieriai Olga Lapina ir Vidas Bareikis.

Konferencijos organizatoriai siekia tęsti iniciatyvą burti naujosios kartos teatro teoretikus bei tyrinėtojus iš skirtingų šalių, skatinti juos dalintis asmeninėmis patirtimis bei aptarti specifines teorijas bei hipotezes Tarptautinė teatrologijos studentų konferencija – tai platforma skirtingų koncepcijų kontrastams atrasti. Konferencijos kalba – anglų, o išsami programa netrukus atsiras internetiniame puslapyje http://theatrestudiesconf.lmta.lt/en

Daugiau informacijos: Viktorija Ivanova, Tarptautinės teatrologijos studentų konferencijos „(Re)vizija: Heroizmas“ organizatorė, tel. +370 679 07952, el. p.: vikt.ivanova@gmail.com

Kamilės Žičkytės nuotr.

Nuotraukoje: Konfrerencijos „Kai teatras kalba apie teatrą“ metu. 2011 m.

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra