Vilniuje ir Maskvoje abi sostinės rengiasi įkurti savo kultūros ir verslo centrus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos sostinės rengiasi įkurti savo miestams atstovaujančius kultūros ir verslo centrus – Maskvos namus Vilniuje ir Vilniaus namus Maskvoje. Šių projektų įgyvendinimo klausimus su Maskvos Vyriausybe aptaria šiuo metu Maskvoje viešinti Vilniaus miesto savivaldybės delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Gedimino Paviržio.
Oficialiame Vilniaus miesto savivaldybės ir Maskvos Vyriausybės atstovų susitikime konstatuota, kad parengiamieji abiejų miestų projektų darbai jau baigti. Vadovaujantis pariteto principu, šiems projektams įgyvendinti įsteigtos specialios įstaigos: VšĮ Kultūros ir verslo centras „Maskvos namai“ Vilniuje ir UAB „Vilniaus namai Maskvoje“ (ООО «Вильнюсский дом в Москве») Rusijos Federacijos sostinėje. Šioms įstaigoms yra skirti sklypai centrinėse miestų dalyse. Pradedami praktiniai projektų įgyvendinimo žingsniai, kuriuos kiekviena šalis vykdys savo nuožiūra.
Vilniaus namai Maskvoje bus kuriami nenaudojant Savivaldybės biudžeto lėšų, bendrovei „Vilniaus namai Maskvoje“ veikiant kartu su atrinktu investuotoju.
Maskvos Vyriausybė vykdo specialią „Maskvos namų“ užsienyje programą ir savo biudžete yra numačiusi tam reikalingas lėšas. Tokie namai jau veikia Rygoje (Latvija), Sofijoje (Bulgarija), neseniai atidaryti Sevastopolyje (Ukraina). Artimiausiu metu įvyks „Maskvos namų“ atidarymas Jerevane (Armėnija), vėliau – Donecke (Ukraina), Biškeke (Kirgizija), Ulan Batore (Mongolija), Hanojuje (Vietnamas).
Maskviečiai, rengdami „Maskvos namų“ Vilniuje projektą, panaudoja anksčiau Vilniuje įvykusio architektūrinių pasiūlymų konkurso medžiagą. Rengiamasi gauti projektavimo sąlygų sąvadą. Dar šiais metais tikimasi baigti projektavimo darbus ir pradėti statybą.
Konstitucijos pr. 3 LT-09601 Vilnius                                                                                       
Tel.: (8 5)  211 2327, 8 680  61 327 El. paštas 
dalia.peredniene@vilnius.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra