Vilniuje galima pagerbti perlaidojamų LDK didikų Radvilų palaikus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniuje, Lietuvos dailės muziejaus Radvilų rūmuose, ketvirtadienį prasideda atsisveikinimas su perlaidojamų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) didikų Radvilų atstovų palaikais.
 
Juos bus galima lankyti dvi dienas, o šeštadienį rengiama oficiali atsisveikinimo ceremonija ir perlaidojimas Molėtų rajone esančioje Dubingių piliavietėje, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
 
Žinomų didikų palaikai Dubingiuose rasti 2004 metais. 2004-2007 metais antropologai, istorikai, menotyrininkai ir archeologai bendromis pastangomis identifikavo 8 Radvilų giminės atstovų palaikus: LDK kanclerio, Vilniaus vaivados bei Livonijos vietininko, Liublino unijos priešininko, faktiškai nevainikuoto Lietuvos karaliaus Mikalojaus Radvilos Juodojo, jo žmonos Elžbietos Šidlovieckos-Radvilienės, LDK kanclerio, Vilniaus vaivados ir didžiojo etmono Mikalojaus Radvilos Rudojo, jo sūnaus Mikalojaus Radvilos, Mikalojaus Radvilos žmonos Elenos Hlebovičaitės, Mikalojaus Radvilos (M. R. Rudojo vaikaičio), Jonušo VI Radvilos ir Anos Sobkovnos (Kristupo Radvilos Perkūno pirmosios žmonos).
 
Radvilų giminė – viena iš įtakingiausių šeimų Lietuvos istorijoje. Ši giminė turėjo įtakos politiniam ir kultūriniam valstybės vystimosi procesui, o su jų paremta Nesvyžiaus Dievo kūno bažnyčia siejamas baroko atėjimas į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę.
Nuo 2003 m. Dubingių piliavietėje vykdomi archeologiniai tyrinėjimai, jų metu ištirta buvusi bažnyčia, rastos ir atidengtos buvusių Radvilų rūmų liekanos. Radvilos, nors ir valdydami daugybę miestų ir rezidencijų, būtent Dubingius pasirinko kaip vieną iš laidojimo panteonų.

www.delfi.lt

K. Čachovskio nuotr.

Nuotraukose: Radvilų sarkofagas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra