Molbertas priešais Tilto gatvę primins Vilniuje gyvenusį ir kūrusį Mstislavą Dobužinskį

Autorius: Data: 2011-11-11 , 11:36 Spausdinti

2011 m. lapkričio 10 d. skvere šalia Vilniaus Katedros, priešais Tilto gatvę, iškilmingai buvo atidengta skulptūrinė kompozicija, skirta garsiam XX a. scenografui, grafikui ir tapytojui Mstislavui Dobužinskiui.

„Dėkoju rusų bendruomenei, visuomeninėms organizacijoms, Rusijos, Baltarusijos ambasadoms, skulptūros autoriams, visiems prisiėjusiems prie šios puikios idėjos įgyvendinimo. Molbertas įrengtas vietoje, kurioje talentinga dailininko ranka nutapė žinomą paveikslą „Tilto gatvė Vilniuje“, ir taip po daugelio metų išsaugojo šį architektūrinį peizažą mums visiems. Tokie ženklai labai svarbūs miestui. Mes dažnai pamirštam, kas čia gyveno, kūrė. O jie mums primena, kad Vilnius – tai gera kūrybinė erdvė, kad jame gyveno ir kūrė daug garsių pasaulio asmenybių. Atminimo ženklai mums padeda pažinti miestą, neužmiršti to, kas mums visiems labai svarbu“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak visuomeninės organizacijos „Mūsų dialogas“ pirmininkės Larisos Dmitrijevos, mus visus sieja Mstislavo Dobužinskio talentas, nes jis buvo tiek rusų, tiek Lietuvos menininkas. „Jis buvo pasaulio žmogus, dovanojęs savo kūrybą ir padėjęs mums išsaugoti dalelę Vilniaus senamiesčio“, – sakė idėjos iniciatorė L. Dmitrijeva.

Pasaulyje pripažintas dailininkas Lietuvos visuomenei žinomas ir kaip scenovaizdžių kūrėjas. Valstybės teatre jis apipavidalino daugiau kaip 40 operos ir dramos spektaklių, dailininkas garsėjo ir Paryžiaus, Londono, Romos, Neapolio, Briuselio, Niujorko operos teatruose. Jis tapė ir piešė lankytinų miestų vaizdus, rengė parodas Europoje ir JAV. Pirmoji M. Dobužinskio darbų paroda Vilniuje buvo surengta 1908 metais.

„M. Dobužinskis buvo tikras sielos aristokratas, karališkai apdovanojęs Lietuvą savo talentu ir kūryba“, – taip rašė apie menininką istorikė, pedagogė Vanda Daugirdaitė-Sruogienė.

Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Savickienė, Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius, tel. 211 23 36, el. p. daiva.savickiene@vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

www.vilnius.lt

Nuotraukose: Skulptūrinės kompozicijos, skirtos M. Dobužinskiui atidengimas

2-oje nuotr. XX a. scenografas, grafikas ir tapytojas M. Dobužinskis (wikipedia.lt nuotr.)

Vilnius , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra