Vilniuje atidarytas pirmas Lietuvoje Žaislų muziejus

Autorius: Data: 2012-12-10 , 11:47 Spausdinti

Penktadienį, 2012 m. gruodžio 7 d., Vilniaus Senamiestyje netoli Sereikiškių parko atidarytas pirmas Lietuvoje Žaislų muziejus.

Džiaugiuosi, kad šiandien išsipildė jūsų svajonė, idėja tapo realybe. Prisidedami prie jos įgyvendinimo patalpomis, linkime, kad mūsų mieste būtų kuo daugiau žaidžiančių žmonių – tokie žmonės yra visada jaunesni, sveikesni ir įdomesni“, – įteikdamas muziejui žaislą, ant kurio užrašyta „homo ludens“ (lot. k „žaidžiantis žmogus“), sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Muziejuje yra daug salių, kuriose išdėstyti žaislai pagal jų paskirtis ir laikotarpius. Čia galima pamatyti pačių seniausių žaislų kopijas, kurių amžius siekia net keletą amžių ir šie žaislai užfiskuoti archeologiniuose dokumentuose,  taip pat labai senas 80 metų skaičiuojančias lėles. Seni žaislai suskirstyti į buities, karybos, sporto, muzikos ir kt. žaislus. Kitose salėse eksponuojami žaislai, žaidimai, mokymo priemonės pagaminti X a. Iš viso muziejuje  saugoma apie 1 tūkst. eksponatų. Muziejaus patalpose yra ir salė, skirta moksleivių edukaciniams užsiėmimams.

Žaislų muziejaus idėjos autoriai bei įgyvendintojai Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė ir dr. Povilas Blaževičius.

Vaizdo medžiaga: http://www.15min.lt/gallery/show/atidarytas-pirmasis-salyje-zaislu-muziejus-34626?p=2

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

Muziejai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra