Vilniuje atidaryta aklųjų ir silpnaregių paroda „Garsų fotografija“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Fluxus ministerijoje“ atidaryta unikali aklųjų ir silpnaregių paroda „Garsų fotografija“. Parodoje eksponuojama daugiau nei pusšimtis nuotraukų, kuriose regėjimo negalią turintys projekto dalyviai užfiksavo juos supančius garsus.
 
Kaip visi žino, fotografijos esmė – stebėti ir fiksuoti tai, ką regi akis. Tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, juk matyti galima ir kitaip – ausimis, rankomis, netgi širdimi. Todėl VšĮ „KAKAVA“ nariai prieš metus sugalvojo, jog fotografuoti gali ne tik matantys, bet ir akli ir silpnaregiai žmonės.
 
„Daugelis prieš parodą kalbintų žmonių net neįsivaizdavo, jog ir aklieji ar silpnaregiai galėtų fotografuoti, tačiau, atėję čia, į klausimą, ar gali fotografuoti, jei nematai, nedvejodami atsakė taip“, – teigė projekto vadovas Daumantas Stumbrys.
 
Anot projekto organizatorių, pasirodo, fotografuoti nematant nėra taip paprasta, privalai įsiklausyti, įsijausti į gamtą. Todėl aklieji ir silpnaregiai naudojo išpopuliarėjusią lomo fotografiją, kuriai perprasti nebūtina specialių žinių. Fotografuoti galima ir nežiūrint į vaizdo ieškiklio langelį, nekeičiant techninių nustatymų.
 
„Ekspozicijoje esančios nuotraukos atskleidžia mūsų kasdienybę. Savo pagautais garsais siekėme įamžinti tikras, nesurežisuotas gyvenimo akimirkas. Ir nors jų niekada nepamatysime patys, bet džiaugiamės galėdami padovanoti regintiems“, – sakė vienas iš projekto dalyvių Edmundas Butkus.
 
Projekto vienas iš organizatorių Donatas Tarasevičius sakė, jog yra labai džiugu, kad atsirado bendraminčių, kurie nepabijojo mesti iššūkių savo negaliai ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse įrodydami, kad prie pasaulio reikia ir galima prisitaikyti.
 
Artimiausiu metu taip pat planuojama parengti ir pristatyti dokumentinį filmą apie projekto dalyvius, kuriame bus parodytas jų noras kurti bei būti aktyviais visuomenės nariais.
 
„Fluxus ministerijoje“ parodą aplankyti bus galima iki š. m. rugsėjo 26 d. Vėliau ji bus perkelta į kavinių tinklą „Coffee Inn“ bei „Skalvijos“ kino centrą.

Projekto dalyvių nuotraukos taip pat bus eksponuojamos organizatorių svetainėje www.kakava.com.

 
Projektas „Garsų fotografija“ įgyvendinamas ES programos „Veiklus jaunimas“ lėšomis.
 
Organizatorių nuotr.
 
www.klaipeda.diena.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra