Vilniuje atidaroma pasaulyje pripažinto lietuvių dailininko V. Kasiulio paroda

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniaus paveikslų galerijoje penktadienį (2009 12 11) atidaroma tarptautinė pasaulinį pripažinimą pelniusio dailininko Vytauto Kasiulio (1918–1995) paroda „Vytauto Kasiulio rojaus sodai“.
 
Kaip pranešė Lietuvos dailės muziejus, apžvalginė paroda sudaryta iš Paryžiaus, Niujorko, Vilniaus ir Kauno kolekcijų. Joje pristatoma per 150 kūrinių, kurie atskleidžia V. Kasiulio kūrybos visumą.
 
Lankytojai galės išvyksti kūrybą nuo Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute sukurto diplominio kūrinio „Prieš spektaklį“ iki Paryžiaus laikotarpio brandžių ir tarptautinio pripažinimo sulaukusių tapybos bei grafikos darbų.
 
Simne gimęs V. Kasiulis, anot parodos kuratorės Laimos Bialopetravičienės, yra vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje.
 
Vienu iš įdomiausių 20–ojo amžiaus antros pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų vadinto dailininko kūrinius saugo Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos galerijos bei kolekcininkai.
 
Anot parodos ekspozicijos autoriaus Romualdo Budrio, Lietuvoje V. Kasiulis buvo retai minimas, nes jo kūryba ilgai buvo nepasiekiama. Tik kai dailininko našlė Bronė Kasiulienė Lietuvos dailės muziejui paskolino jo kūrinių kolekciją iš Paryžiuje saugomo dailininko kūrybos fondo, atsirado galimybė menininko kūrybinį palikimą pristatyti ir Lietuvoje.
 
Kartu su iš Paryžiaus atvežtais kūriniais parodoje ir jos albume žiūrovai turės galimybę susipažinti ir su V. Kasiulio darbais, kuriuos parodai iš Niujorko rinkinio paskolino buvęs dailininko mecenatas Juozas Kazickas. Kūrinius parodai taip pat paskolino ir vertingus lituanistikos rinkinius sukaupę Lietuvos kolekcininkai Edmundas Armoška, Rolandas Valiūnas, Eugenijus Tinfavičius, Edita Mildažytė, Gintautas Vyšniauskas, Gediminas Petraitis.
 
Parodoje eksponuojami taip pat M. K. Čiurlionio, Lietuvos dailės muziejuose bei Kauno valstybiniame muzikiniame teatre esantys dailininko kūriniai.
 
www.lrytas.lt

Nuotraukose: V. Kasiulio paveikslai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra