Vilniuje aptarti bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo klausimai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos gynybos ekspertai suderino dokumentus ir procedūras, pagal kuriuos sutarta 2011 metais pasirašyti tarpvalstybinę trišalę sutartį dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG.
 
Dokumentus, susijusius su bendrai trijų valstybių steigiamos brigados teisine baze, pajėgumų planavimu, mokymu, aprūpinimu suderino ir patvirtino 2010 m. gruodžio 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje vykusiame susitikime dalyvavę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ekspertai.
 
Susitikime Lietuvai atstovavo kariai ir civiliai iš Krašto apsaugos ministerijos, taip pat Lietuvos kariuomenės Sausumos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Ukraina į susitikimą atsiuntė Sausumos pajėgų vadovybės delegaciją, o lenkai – karininkus iš Generalinio štabo ir Sausumos pajėgų vadovybės.
 
Sveikinimo žodį susirinkusiems taręs Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktorius Robertas Šapronas pabrėžė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados kūrimo projektui teikiamą dėmesį ir svarbą. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuva yra pasiryžusi stiprinti saugumo ir gynybos bendradarbiavimą regione.
 
Trišalės brigados kūrimo projekto tarptautiniai ekspertų susitikimai rengiami reguliariai Vilniuje, Varšuvoje ir Kijeve. Tokių susitikimų metu trijų valstybių gynybos ekspertai planuoja ir koordinuoja brigados kūrimo darbą.
 
Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos brigada LITPOLUKRBRIG –  praktinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama stiprinti regiono valstybių gynybinius ryšius. Planuojama, kad brigada arba jos elementai bus panaudoti dalyvauti tarptautinių organizacijų operacijose.
 
Ketinimų protokolą dėl jungtinės brigados steigimo Lietuva, Lenkija ir Ukraina pasirašė 2009 m. lapkritį.
 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra