Vilniuje – fotografo iš Ukrainos paroda „Reiškinio „tikrovė“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. vasario 5 dieną (penktadienį) 16 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Jurijaus Kosino iš Ukrainos fotografijų paroda „Reiškinio „tikrovė“. Atidaryme dalyvaus fotografijų autorius.
 
Jurijus Kosinas gimė 1948 m. Ukrainoje, baigė du institutus: Kijevo politechnikos (1974 m.) ir Žurnalistikos meistriškumo (1988 m.).
 
Ukrainai atgavus nepriklausomybę, J. Kosinas pasišventė vien tik fotografijos menui. Pradedant 1987 m., jis surengė per keturiasdešimt individualių parodų Ukrainoje ir užsienyje. Štai keletas svarbesnių: „Žemė, kurią mes suniokojome“ (1991 m., Maskva, Rusija), „Černobylis“ (1992 m., Mineapolis, JAV), „Transgresija“ (1995 m., Jeruzalė, Izraelis), „Nesibaigianti fotografija“ (2000 m., Kijevas), „Aš šiuolaikiniame mene“ (2001 m., Kijevas), „Autobiografija trečiuoju asmeniu“ (2002 m., Kijevas). Fotografijos parodos taip pat buvo eksponuotos Latvijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kt., be to, dalyvavimo grupinėse parodose.
 
J. Kosino darbų turi įsigiję privatūs kolekcininkai Šveicarijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, taip pat ir Fotografijos fondas (Maskva), Fotografijos muziejus (Ryga), Lankasterio universitetas (Didžioji Britanija), Nacionalinis Ukrainos istorijos muziejus.
 
Daugiausiai dėmesio J. Kosinas skiria meninei fotografijai. Suprantama, neatsisakoma ir dokumentalumo, bet dokumentalumas transformuojamas į subjektyvius išgyvenimus apie laiką kaip išskirtinę kategoriją. Autoriaus užduotis – ne sustabdyti akimirką, bet pratęsti ją laike, o galbūt įveikti ir patį laiką. Šis siekis sukuria ir vienos ar kitos parodos, įvairiausių akcijų ir instaliacijų nuotaiką.
 
Autoriaus interesai neapsiriboja nei tema, nei vienareikšmiu turiniu, juolab kokiu nors siužetu. Jo fotografijos tarsi atsiranda („išsiryškina“) kaip savaime išryškėjanti struktūra arba kaip pluoštas begalinių asociacijų. Be to, autorius panaudoja ir ypatingą spausdinimo techniką, kurią vadina transgresija (tai firminis J.Kosino ženklas).
 
Jo technika – atsisakymas fotografijos kaip priemonės. Tačiau tai vis dėlto fotografija, o J. Kosinas – jos kūrėjas – pirmiausia menininkas, fotografijos galimybes pasitelkiantis savo pastebėjimams ir apibendrinimams įgyvendinti.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Autoriaus interesai neapsiriboja nei tema, nei vienareikšmiu turiniu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra