Vilnijos krašto bibliotekų veiklos bibliografijos rodyklė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Tą pavasario popietę (2010 04 28) Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekoje skambėjo solisto Tomo Vaitkaus ir pianistės Vilmos Pečiukonytės atliekama muzika, gražiausi pavasario žiedai bei padėkos žodžiai buvo skiriami solidžios knygos autoriui, o prie stalelio, kur Romualdas Vytautas Rimša pasirašinėjo autografus, netrūko jos gerbėjų.
 
Švęsdami Lietuvos nacionalinę bibliotekų savaitę A. Mickevičiaus bibliotekos darbuotojai ir jos skaitytojai pasitiko naują knygą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos istorija. I tomas.
 
Tai R. V. Rimšos anotuota teminė chronologinė literatūros rodyklė (1950–2009 metai).
 
Knygoje, skirtoje bibliotekos 60-mečiui, surinkti valstybiniai norminiai dokumentai, Adomo Mickevičiaus bibliotekos leidiniai, straipsniai apie A. Mickevičiaus ir Vilnijos krašto bibliotekas, ikonografinė medžiaga.
 
Knygą pristatė Mokslų Akademijos Vrublevskių bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja dr. Birutė Railienė. Ji pastebėjo, kad autorius atliko itin didelio kruopštumo ir specialių žinių reikalaujant darbą. Aptarė knygos struktūrą, pliusus bei minusus. Ypač akcentuodama knygos aprėptį ir joje surinktos bibliografijos išsamumą nurodė, kad rašant antrąjį šios knygos tomą būtų pravartu pasinaudoti MA Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriaus rinkiniais, kuriuose yra autentiškų dokumentų apie Vilniaus Viešosios bibliotekos (dabar Adomo Mickevičiaus) ištakas.
 
Be pratarmės ir įžangos, rodyklę sudaro šešios pagrindinės dalys.
 
Pirmojoje surinkti aprašai, skirti aptarti bei įvertinti svarbiausiąją bibliotekos veiklą 1950–2009 m. reglamentavusių vyriausybės dokumentus ir straipsnius.
 
Antrojoje jos dalyje suregistruoti ir pristatyti visi bibliotekos parengti bei išspausdinti leidiniai: bibliografiniai, jubiliejiniai, informaciniai, reklaminiai ir kt.
 
Trečioji rodyklės dalis „Adomo Mickevičiaus biblioteka spaudoje“ viena iš didžiausių. Joje sudėti visi straipsniai, nesvarbu kokiame leidinyje jie buvo skelbti. Aprašai grupuojami į skyrius pagal istorinius laikotarpius ir atskiras temas.
 
Ketvirtojoje dalyje suregistruoti nespausdinti dokumentai. Tai – Adomo Mickevičiaus bibliotekos darbuotojų ir kraštotyrininkų darbai, o kitame šios dalies skyriuje – Vilniaus universiteto studentų diplominiai darbai apie biblioteką.
 
Penktojoje dalyje atspindima visa spaudoje aptikta ikonografija apie biblioteką ir darbuotojus.
 
Šeštojoje dalyje „Vilnijos krašto viešosios bibliotekos spaudoje“ straipsnių aprašų taip pat gausu. Čia plačiau ir detaliau atskleista to krašto bibliotekų metodinė veikla ir jos formos; smulkiau suskirstyta visuomeninių bibliotekinių bei kitų organizacijų veikla ir Vilnijos krašto bibliotekų darbuotojų dalyvavimas jų darbe.
 
Leidinį palankiai vertino knygotyros specialistai ir bibliotekininkai.
 
Kalbėdamas apie leidinį, prof. Arvydas Pacevičius akcentavo knygos išsamumą, gerai įvertino ir tai, kad knygoje surinkti nepublikuoti darbai. Jo nuomone ji bus itin pravarti VU ir kitų aukštųjų mokyklų mokslininkams bei studentams. Kalbėdamas apie perspektyvą, jis pasiūlė pasirūpinti, kad į Adomo Mickevičiaus biblioteką patektų studentų baigiamieji moksliniai darbai apie šią biblioteką.
 
Dr. Kazimieras Račkauskas pirmiausiai pasveikino bibliotekos administraciją, kuri sunkmečiu ėmėsi realizuoti Bibliotekos istorijos parengimo projektą. Jo nuomone, pirmasis tomas parengtas labai kruopščiai ir yra įspūdingas. Jis galės būti pavyzdžiu kitoms Lietuvos bibliotekoms. Prelegentas linkėjo bibliotekai kuo greičiau imtis antrojo tomo bei tęsti pradėtą darbą.
 
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos istorijos I tomas – Vilnijos krašto bibliotekų veiklos bibliografijos rodyklė – bus naudinga mokslininkams, žurnalistams ir visiems, kurie domisi šios bibliotekos ar pavienių jos veiklos sričių raidos tendencijomis. Ji taip pat bus gera literatūros šaltinių bazė autoriams, pradedantiems Rytų Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų veiklos tyrimus ar kitus mokslinius darbus. Čia jie ras 1950–2009 m. paskelbtų archyvinių dokumentų savo darbų istoriografijoms rašyti.
 
Knyga skirta ir gausiam specialistų praktikų būriui: profilinių katedrų dėstytojams, doktorantams, bibliotekininkams, bibliografams, kraštotyrininkams bei kitiems bibliotekų darbuotojams. Ja galės pasinaudoti Vilniaus universiteto studentai mokymosi užduotims atlikti.

Gerdos Putnaitės nuotr.

 
Nuotraukose:
 
1. Knygoje, skirtoje bibliotekos 60-mečiui, surinkti valstybiniai norminiai dokumentai, Adomo Mickevičiaus bibliotekos leidiniai, straipsniai apie A. Mickevičiaus ir Vilnijos krašto bibliotekas, ikonografinė medžiaga
2. R. V. Rimša bendrauja su knygos sutiktuvių dalyviais
3. Tarp knygą pasitinkančių – ir žinomas bibliotekininkas „Vorutos“ redkolegijos narys Vytautas Gocentas
4. Leidinį ir jo autorių, atidavusi knygai ne vienerius metus, pristato bibliotekos direktorius Petras Zurlys

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra