Vilniečių sąspietis „ Mūsų vėliavos plazda Lietuvai“

Autorius: Data: 2015-07-01 , 11:13 Spausdinti


VILNIEČIŲ SĄSPIEČIO
MŪSŲ VĖLIAVOS PLAZDA LIETUVAI“

DALYVIŲ INSTRUKCIJA

2015-06-25

Vilnius

 

Sąvokos:

Sąspietis (flashmob‘as) – iš anksto numatytoje vietoje akimirksniu susibėgusios minios (didelės žmonių grupės) akimirksnio akcija (kūrybingumo proveržis, iššūkis), siekiant atlikti tam tikrus sinchroniškus veiksmus ir staiga išsiskirstyti. Tai – didžiulė

renginių organizavimo patirtis, naujos pažintys, bendravimas su įdomiais žmonėmis, galimybė išreikšti savo požiūrį kokiu nors klausimu, atkreipti dėmesį į aktualią vietos problemą, išnaudoti iškilią progą, skleisti meilę ir dalintis džiaugsmu viešose erdvėse. Sąspietis suteikia neregėtą energijos antplūdį, atsipalaidavimą minioje ir galimybę parodyti vienybę, bendrumą bei savo talentus nepažįstamiems žmonėms.

 

Sąspietis – momentinis nekomercinis renginys, ne koncertas, jis netrukdo viešosios rimties, dėl jo neprireiks drausti ar riboti eismo, jame neprekiaujama alkoholiu.

Pagrindinė sąspiečio strategija – maksimalus visų jo dalyvių vaidmenų ir veiksmų sinchronizavimas, o taip pat aplinkinių sudominimas netikėto ir neįprasto teatralizuoto veiksmo efektu. Sėkmę dažniausiai nulemia pastatymo originalumas ir vietos parinkimas.

Vėliava – viena iš seniausių bendravimo formų, šalies vardo nešėja, įvairių apeigų atributas, valstybės ar organizacijos reprezentas. garbės ir pasididžiavimo simbolis. Nė vienas didesnis renginys – ar tai būtų tarptautinė konferencija, ar sporto varžybos, ar tiesiog miesto šventė – neapsieina be vėliavų. Spalvingos ir gražios vėliavos teikia renginiui iškilmingumo, padeda sukurti šventinę nuotaiką. Valstybės vėliava reikalauja giliausios pagarbos ir orumo.

Vėliavą galima įsigyti:

kanceliarinių prekių parduotuvėse;

www.rodiklis.lt/veliavos/

http://pigu.lt/veliavos_lietuvos_es_veliava

Tikslai:

  • Siekti, kad Vilnius būtų atviresnis renginiams ir gyvas miestas;
  • Populiarinti asmeninį valstybinių vėliavų naudojimą iškiliomis progomis;
  • Skatinti gilesnę piliečių ir tautiečių pagarbą valstybės simboliams;
  • Plėtoti kūrybingą asmeninį piliečių indėlį į Valstybės dienos minėjimą;
  • Propaguoti Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo metais – 2009-aisiais – pasaulį apiplaukusios lietuvių jachtos „Ambersail“ įgulos sukurtą tradiciją – Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną 21.00 val. dalyvauti .bendroje pilietinėje Lietuvos himno giedojimo akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“;
  • Atverti vilniečiams naujas himno giedojimo šia proga erdves, padrąsinti juos daryti tai masiškiau ir įvairesnėse vietose. Sąspiečio forma sukurti tam tikrą „Tautiškos giesmės“ giedojimo preliudiją.

Bendrosios sąspiečių taisyklės:Niekas iš sąspiečio dalyvių negauna ir nemoka pinigų.

Veiksmas privalo atrodyti spontaniškas (dalyviai neatvyksta į sąspiečio vietą organizuotai). Turi atrodyti, kad sąspiečio dalyviai (sąspietininkai, moberiai) tokie pat atsitiktiniai praeiviai, kaip ir kiti.

Scenarijus, išskyrus iškilias progas, turi būti absurdiškas (neturintis loginio sąspietininkų

veiksmų  paaiškinimo).

Sąspietis turi stebinti, galbūt gluminti, bet ne juokinti (visi dalyviai turi būti blaivūs ir adekvatūs, viską daryti rimtai, su sveika nuovoka).

Sąspietis neturi būti reklama, neturėti jos elementų, neversti balsuoti už ką nors.

Sąspiečio dalyviai neturi pažeidinėti viešosios tvarkos.

Sąspiečio dalyviai negali šiukšlinti ir palikti šiukšlių po savęs.

Gyvai bendrauti iki, per ir po akcijos sąspiečio vietoje nerekomenduojama, nes bus prarastas stichinio veiksmo žavesys.

Per akciją negalima sudaryti kliūčių paprastiems miestelėnams, atsitiktinumo dėka atsidūrusiems šalia akcijos vykdymo vietos.

Nepažeidinėti akcijos scenarijaus, tiksliai vykdyti viską, kas numatyta.

Siekiant išvengti konfliktų su viešosios tvarkos pareigūnais, turėti asmens dokumentą.

Būti atsakingam už save ir savo veiksmus.

Po programos atlikimo rekomenduojama nepastebimai išsiskirstyti (ištirpti minioje), neturi matytis, kad reikalas iš anksto suplanuotas. Mūsų atvejis – išimtis, nes sąspietis šaukiamas šventės proga.

Sąspiečio MŪSŲ VĖLIAVOS PLAZDA LIETUVAI“ instrukcija:

 

Sąspietyje gali dalyvauti visi piliečiai. Reikia apsirengti baltai (viršutinė dalis) ir turėti valstybinę (trispalvė), savo istorinės tėvynės (tautinėms bendrijoms) arba atstovaujamos organizacijos vėliavą. Tinka ir suvenyrinės mažesnio formato vėliavėlės, žinoma,  jos nepadarys reikiamo plazdėjimo efekto.

Ant Rotušės laiptų reikia ateiti iki 20.45. val. ne viena kolona, o paskirai, kad akcija turėtų spontaniškumo įvaizdį.

Sustoti ant laiptų reikia tvarkingai, tarsi chorams, kad kadre būtų darnus vaizdas.

20.45. val. vyksta generalinė repeticija. Režisierius-baletmeisteris parodo judesius, kurie bus naudojami, sinchroniškai linguojant atsineštomis vėliavomis pagal parinktą garso įrašą.

20.55 val. skamba Laimono Žiulpos (grupė Pikaso) dainos „Europos vidury“garso įrašas, visi pagal baletmeisterio mostą plevena savo vėliavomis rodoma kryptimi.

Po dainos skamba Nijolės Labuckaitės-Bielinienės eilėraštis  „Kur gražiausias dangus?“

21.00 val. giedamas Lietuvos himnas – Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“. Skamba garso įrašas. Sąspiečio dalyviai vėliavas laiko kairėje rankoje, o dešinę prideda prie krūtinės, širdies srityje. Kas moka himną ir turi muzikinę klausą gieda drauge.

21.03 val. leidžiamas Tomo Leiburo ir Pauliaus Širvio dainos „Aš lauksiu prie Vilniaus“ muzikos įrašas. Sąspiečio dalyviai pasveikina vieni kitus, paspaudžia vieni kitiems rankas, apsikabina ir palaipsniui ištirpsta minioje (išsiskirsto).

Vilniečių sąspiečio iniciatyvinės grupės vadovė                                     Birutė Kurgonienė

Vilnius ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra