Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleivių įspūdžiai iš tarptautinio projekto „Migracijos klausimai“

Autorius: Data: 2018-07-18 , 14:01 Spausdinti

Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleivių įspūdžiai iš tarptautinio projekto „Migracijos klausimai“

Orinta BUNDONIENĖ, Vilniaus Žvėryno gimnazijos direktorės pavaduotoja, projekto „MIGRATION MATTERS“ dalyvė, www.voruta.lt

Projekto aprašymas

Dėl pabėgėlių ir ekonominių migrantų srauto iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Europą migracijos klausimas tapo labai svarbus ir kelia didelius iššūkius priimančioms visuomenėms. Daugelis iš mūsų nežino, kad migracija vyksta jau daugelį tūkstančių metų, ji formavo ir darė įtaką mūsų kultūrai, kasdieniam gyvenimui. Šis klausimas taip pat aktualus ir mokykloms.

Įdomu, kad Europoje visada vyravo migracijos srautai dėl įvairių priežasčių: vidaus migracija, darbo migracija, žmonių išvykimas į nežinomus kraštus, žmonių sugrįžimas iš  kolonijų po nepriklausomybės atgavimo arba priverstinė migracija (tremtis po pasaulinių karų).

Kartu su devyniomis Europos bendrojo lavinimo mokyklomis ir profesinėmis mokyklomis mes esame septynių ilgalaikių partnerių ir dviejų naujų valstybių komanda. Su partneriais iš skirtingų šalių galime diskutuoti projekto tema įvairiais aspektais.

Projekto kalba yra anglų kalba, tačiau dalyviai taip pat kalba prancūziškai, vokiškai ir ispaniškai.

Dirbama daugiatautėse komandose, orientuotose į projektinę veiklą, kuri ugdo vertingus įgūdžius šiuolaikinių mokinių ateičiai. Moksleiviai naudojasi tinkamais šaltiniais, atsakingai sprendžia, organizuoja ir kontroliuoja pateiktas projekto užduotis. Kiekviena tarptautinė komanda prisiima paskirtą aspektą, individualų darbą, atitinkantį paskirtą temą.

Kiekvienoje šalyje yra kuriamas produktas.

Susitikimai su partneriais

Per pirmus dalyvavimo projekte metus jau buvo suorganizuoti 4 susitikimai Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Graikijoje.

VOKIETIJA. Tai pirmasis susitikimas, vykęs 2017 m. spalio mėn. Vokietija pasirinkta neatsitiktinai: Vokietijos komanda yra viso projekto koordinatorė, tad susitikimo metu buvo aptarti visi organizaciniai klausimai, sukurtas projekto logotipas. Čia mokiniai turėjo ne vieną teminę užduotį: jie pristatinėjo namuose atliktas užduotis, ėmė interviu iš migracijos srityje dirbančių žmonių, vyko į ,,Haus der Familie” – organizaciją, padedančią žmonėms surasti namus emigrantams, suteikianti jiems maisto ir būtinų reikmių; piešė didelį pasaulio žemėlapį ir kūrybiškai pateikė informaciją apie Europos imigrantų kilmę, jų migracijos kelius ir kitus faktus. Delegaciją Andernacho savivaldybėje priėmė ir miesto meras Achim Hütten.

ITALIJA. ERASMUS dalyviai lapkričio mėnesį Sicilijoje buvo sutikti labai svetingai. Šeimininkai pasirūpino pažintinėmis ekskursijomis po vietinį Milazzo miestelį ir jo apylinkes, o po to kibome į darbus: mokiniai rinko informaciją projekto MIGRATION MATTERS temomis, kūrė tinklapius grupėmis, dėjo rastą informaciją, dalinosi ja sukitais bei pristatinėjo savo darbus visai mokyklos bendruomenei. Mokiniai klausė italo, Milazzo gyventojo, paskaitos apie migraciją ir jo paties išgyvenimų emigravus į tolimąją Australiją. Visiems neišdildomą įspūdį paliko ir aplankyti miesteliai: Castelbuono, kuris yra įsikūręs tarp kalnų ir garsėja savo senamiesčiu bei pilimi, Cefalu, garsus dėl miestelio senamiesčio bei pagrindinės katedros. Paskutinė viešnagės dieną visi gavo sertifikatus, atsisveikino su ašaromis akyse, vildamiesi vėl susitikti kitose šalyse.

PORTUGALIJA. Trečiasis susitikimas vyko Portugalijoje. Lietuvos komanda čia darbavosi kurdama filmuką „Mados globalizacija ateityje“. Buvo be galo įdomu pamatyti naujų filmavimo bei montavimo technikų. Taip pat susitikome ir su vietiniais emigrantais, kurie papasakojo apie savo patirtį keliaujant, turėjome galimybę klausti ir sužinoti teigiamus ir neigiamus dalykus, susijusius su emigracija. Lisabonoje mokiniai susitiko  su mokslininkais, kurie pasakojo savo istorijas, pateikė daug informacijos apie studijas, tinkamo kelio ieškojimą bei blaškymąsi po pasaulį ieškant geresnio gyvenimo. Paskutinę susitikimo dieną išvydome visą savaitę ruoštus vaidinimus (dramą, komediją, miuziklą) apie emigrantus. Ir vėl su ašaromis akyse išsiskiriame su draugais.

Graikija. Į Graikiją susitikti su projekto partneriais skridome pavasarį, kai šilta ir gera. Pirmasis susitikimas vyko Atėnų Ponatinaik stadione, o projekto dalyviai savo jėgas išbandė lenktyniaudami. Be galo įdomu buvo lankytis Akropolyje  ir Akropolio muziejuje. Jame irgi reikėjo atlikti užduotis, rinkti medžiagą apie kultūrinę emigraciją. Šį kartą buvo itin įdomi namų darbų užduotis – migracijos tema mituose ir pasakose. Dalyviai išties kūrybingai pristatė savo šalies kūrinius, buvo įdomu susipažinti su partnerių šalių liaudies kūryba. Keliaujant į Syros salą mokiniai gavo dar vieną dainą – sukurti dainą migracijos tema. Atplaukę į salą aplankėme ir porą objektų – Appolo teatrą (jį pastatė šios salos migrantai) bei Hermopolio rotušę. Visi kėlėmės iki įspūdingos Anos Syros gyvenvietės aukštai kalnuose, ją įkūrė prieš kelis šimtus metų atsikėlę imigrantai ir aukštai kalnuose gynėsi nuo piratų. Grįžę į Atėnus, mokiniai aplankė „The Ark oftheWorld“. Tai nepelno siekianti organizacija, remianti emigrantų ir sunkiai besiverčiančių šeimų vaikus. Organizacijos būstinėje susipažinome su kolektyvu bei  stebėjome trumpo metražo filmą apie tai, kaip vaikai mokosi gyventi ir padėti vienas kitam. Atvirai kalbant, filmas, kurį išvydome, buvo verčiantis susimąstyti apie tai, kuo mes patys galime prisidėti prie kitų žmonių gerovės. Paskutiniai akordai- darbas wix platformoje, kiekvienos šalies komanda aprašė savo mokyklą minėtame tinklapyje. Projekto dalyviai pristatė teatralizuotus debatus bei sukurtą dainą migracijos tema. Buvo itin sunku palikti neseniai sutiktus žmones, kurie jau buvo tapę draugais.

Kitąmet laukia dar keturios išvykos, svečių sulauksime ir Lietuvoje. Susitikimui ruošiamasi jau dabar.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti Vilniaus Žvėryno gimnazijos tinklalapyje https://zverynomigracija.blogspot.com/.

Švietimas , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra