Vilniaus vyskupai ir jų portretai: sužinok daugiau!

Autorius: Data: 2017-02-21, 14:16 Spausdinti

Vilniaus vyskupai ir jų portretai: sužinok daugiau!

Vasario 24 d. 18 val. kviečiame dalyvauti protmūšyje „Vilniaus vyskupai ir jų portretai: sužinok daugiau!“ Tai išskirtinė galimybė įdomiai ir naudingai praleisti vakarą, išbandyti savo atmintį, proto aštrumą ir praturtinti žinias. Sužinokite daugiau apie septintą šimtmetį gyvuojančią Vilniaus vyskupiją, jos ganytojais tapusias asmenybes ir unikalią vyskupų portretų kolekciją. O gal jau dabar esate pasiruošę drąsiai kautis su kitomis komandomis atsakinėdami į klausimus, kuriuos užduos Vilniaus universiteto docentas dr. Liudas Jovaiša? Lauksime Jūsų 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje!

Registruokite savo komandas tel. 8 5 2697800, 8 5 2697803, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

Renginys organizuojamas ruošiantis Liudo Jovaišos knygos „Vilniaus vyskupai ir jų portretai“ pristatymui. Šis leidinys skirtas supažindinti skaitytojus su vietinės Bažnyčios ganytojais (nuo Andriejaus I iki Julijono Steponavičiaus) ir vienu seniausių Lietuvoje paveikslų rinkinių – Vilniaus arkivyskupijai grąžinta portretų galerija.

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Bažnytinio paveldo muziejus ,Susiję straipsniai

2 Comments


 1. Gintautas, Prieš 1 year ago

  Gerbiamas Liudai Jovaiša! Ar verta rengti viktoriną apie Vilniaus vyskupus. Visą laiką iki II pasaulinio karo Vilniaus vyskupai buvo didžiausi Lietuvos priešai ir lietuvių kalbos niekintojai. Kiek kartų jie baudė lietuvius kunigus už lietuvių kalbos vartojimą ir išsiųsdavo į gudiškas ar lenkiškas parapijas.Ar žinote, kas organizavo lenkišką pogrindį, kai 1939 metais Vilnius grįžo Lietuvai: ogi arkivyskupijos kunigai su Jalbžykovskiu priešakyje. Kas buvo Vilniaus kunigų seminarija – antilietuviškumo lizdas. Juk tikriausiai žinote, kaip Jalbžykovskis pašalino lietuvius seminaristus iš seminarijos už tai, kad išėjo sveikinti Lietuvos kariuomenės. Juk tikriausiai žinote kaip lietuviai džiaugėsi kai vokiečių okupacijos metu buvo uždaryta kunigų seminarija tas antilietuviškumo lizdas. (paskaitykite R. Mackonio atsiminimus). Būtų labai teisinga surengti viktoriną apie Vilniaus vyskupų kenkimą lietuviams ir lietuvių tautai.
  Turiu dar vieną klausimą: jeigu domitės Vilniaus vyskupijos istorija, gal galite padėti parašyti tęsinį K. Prapolenio knygai“Lenkų apaštalai Lietuvoje“, nes knygoje aprašomas laikotarpis baigiasi 1913 metais, o per 100 metų valdė tokie lietuvių tautos niekintojai kaip Michalkevičius ir Jalbžykovskis. Jeigu galėtumėte tai parašykite man, redakcija mano elektroninį paštą žino. Gintautas Šapoka


  • Bažnytinio paveldo muziejus, Prieš 1 year ago

   Gerbiamas Gintautai,

   leidinys apie Vilniaus vyskupus ir buvo ruošiamas tam, kad būtų galima naujai ir objektyviai pažvelgti į Vilniaus vyskupijos istoriją ir jos ganytojų veiklą. Ši istorija tęsiasi jau septintą šimtmetį. Per tokį ilgą laiką vyskupija rūpinosi daugybė žmonių, daugybė skirtingų asmenybių. Tikrai neteisinga jas visas iš karto nuteisti pagal vieno ar kito padarytas klaidas. Net ir Jūs savo komentare piktinatės tik vienu iš 43 Vilniaus vyskupų ordinarų ir vienu iš 53 vyskupų pagalbininkų. Nė vienas iš jų nepaskelbtas šventuoju (bent kol kas), o kartais klysta net šventieji. Jei tema Jums tokia įdomi, labai kviečiame ateiti į knygos „Vilniaus vyskupai ir jų portretai“ pristatymą, kuris artimiausiu metu bus surengtas Bažnytinio paveldo muziejuje. Tai bus puiki proga geriau susipažinti su leidiniu.


Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra