Vilniaus universiteto teatrui – 440

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiemet Vilniaus universiteto teatrui sukanka 440 metų: 1570 m. čia buvo pastatytas pirmasis studentiškas spektaklis – S. Tucci „Herkulis“.
 
Prieš 440 metų Lietuvoje gimė taip vadinamas mokyklinis teatras. Jis net 200 metų atliko teatrinės ir muzikinės kultūros propaguotojo bei skatintojo Lietuvoje vaidmenį.
 
Senasis mokyklinis Vilniaus universiteto teatras buvo labai susijęs su mokymo procesu. Profesorė Vanda Zaborskaitė savo studijoje „Prie Lietuvos teatro ištakų“ teigia, kad „vieši pasirodymai scenoje turėjo lavinti studentų atmintį, turtinti vaizduotę, padėti įsiminti gausią atsargą lotyniškų posakių, tekstų, sentencijų, išugdyti sugebėjimą vertinti žmones ir įvykius, išmokyti geros laikysenos, gestikuliacijos ir mimikos, paruošti mokinį viešajam gyvenimui“.
 
„Manau, kad ir šiandien universiteto teatrui svarbu ne tik statyti spektaklius, rengti festivalius ir juose dalyvauti. Kur kas svarbiau yra teatro priemonėmis ugdyti jauną asmenybę, kuri universitete gautų ne tik profesinį išsilavinimą, bet ir įgytų kultūrinę kompetenciją su platesniu požiūriu ne tik į savo profesiją, bet ir į supančią aplinką“, – sako Vilniaus universiteto teatro meno vadovas, Universitetų teatrų asociacijos Lietuvoje pirmininkas Rimantas Venckus.
 
Nemažai šiandien gerai žinomų kultūros, mokslo, politikos asmenybių yra susiję su Vilniaus universiteto teatru. Tarp jų – aktoriai Regimantas Adomaitis, Aistis Mickevičius, Dalia Michelevičiūtė (ir kt.), TV laidų vedėja Nijolė Baužytė, literatūrologai Virginijus Gasiliūnas, Algis Samulionis ir Dalia Čiočytė, rašytojos Vanda Juknaitė ir Aistė Ptakauskaitė, istorikas Alfredas Bumblauskas, kalbininkai Aleksas Girdenis, Vytautas Vitkauskas ir LRT kalbininkas Mindaugas Rastenis ir daugelis kitų.
 
Tikimasi, kad Vilniaus universiteto teatro jubiliejus suburs šiuos žmones.
 
Vilniaus universiteto teatro jubiliejinės programos renginiai prasidės pirmadienio, 2010 m. balandžio 19 d., vakarą.
 
Šventė, kurios metu bus parodytas ne vienas VU teatro Dramos trupės „Minimum“ spektaklis, pasirodys VU teatro „Kinetinė“ trupė, truks iki sekmadienio – balandžio 25 d.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Jubiliejinių renginių plakatas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra