Vilniaus universitete teikti simboliniai Atminties diplomai

Autorius: Data: 2017-04-10 , 11:58 Spausdinti

Vilniaus universitete teikti simboliniai Atminties diplomai

www.voruta.lt

2017 m. balandžio 3 d. Vilniaus universitete (VU) įteikti simboliniai Atminties diplomai. Taip pagerbti keturi žydų tautybės asmenys, kurie 1940–1941 m. dėl Lietuvos okupacijos ir permainingos padėties šalyje buvo pašalinti iš VU. Tai – Psichologijos katedros vedėjas profesorius Vladas (Vladimiras) Lazersonas, studentas Chlaunė Meištovskis, jidiš kalbos filologas ir jidiš dialektologijos tyrimų pradininkas doc. Noachas Pryluckis ir semitologas, Semitologijos katedros vedėjas doc. Nachmanas Šapira.

Moksliniu istoriniu tyrimu paremta iniciatyva „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“ siekia prisiminti bei pagerbti VU studentus ir darbuotojus, kurie dėl totalitarinių režimų veiksmų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto ir neteko galimybės baigti studijas bei įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę veiklą.

Iniciatyvos „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“ vadovė, VU Istorijos fakulteto docentė Jurgita Verbickienė renginio metu džiaugėsi, kad šiandien pradedama kurti nauja VU tradicija ir imamasi drąsiai bei atsakingai vertinti praeitį, siekiant gaivinti universiteto bendruomenės istorinę atmintį. Vien nacių okupacijos pradžioje Vilniaus universitetą privalėjo palikti ar buvo pašalinti apie 650 žydų, apie 80 lenkų tautybės žmonių, buvo pašalintas ir vokietis profesorius, kurio žmona buvo žydų tautybės.

VU svetainėje anglų ir lietuvių kalbomis jau sukurta platforma, kurioje suinteresuoti asmenys gali teikti užklausas dėl juos dominančių asmenų pagerbimo Atminties diplomu http://www.vu.lt/apiemus/istorija/griztanti-atmintis/.

Vilniaus universitetas, vykdydamas iniciatyvą „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“, nuo 2017 m. pradžios aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos centriniu valstybės archyvu. Archyve saugomi tūkstančiai buvusių Vilniaus universiteto darbuotojų ir studentų asmens bylų bei pavienių dokumentų iš Vytauto Didžiojo (1923–1943 m.) ir Vilniaus valstybinio (1939–1947 m.) universitetų, Švietimo vadybos (1941–1944 m.) archyvinių fondų.

Nuotraukos: E. Kurausko

Irena Žalytė, Skaitmeninių dokumentų skyrius, www.archyvai.lt

Švietimas ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra