Vilniaus universitete – mokslinė konferencija Žalgirio mūšiui atminti

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 21-23 d. Vilniuje rengiama 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms skirta tarptautinė konferencija „Žalgiris – Griunvaldas – Tanenbergas: karas ir taika vėlyvaisiais Viduramžiais“.
 
Ją rengia Vilniaus universitetas su Lietuvos istorijos institutu, Vokiečių istorijos institutu Varšuvoje ir Kylio Christiano-Albrechto universitetu, bendradarbiaujant su Goethe‘s institutu Vilniuje ir Lenkijos institutu.
 
Konferencijoje dalyvaus apie 30 mokslininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Anglijos, Baltarusijos, Ukrainos. Atidarymo pranešimą skaitys žymiausias Viduramžių karo istorikas Philippe“as Contamine“as.
 
Tarp dalyvių bus kiti garsūs istorikai medievistai – monografijos apie Vakarų Europos kilmingųjų žygius į Lietuvą autorius Werneris Paravicini, Žalgirio mūšio žinovas Svenas Ekdahlis, Ordino ir Lietuvos taikos sutarčių tyrinėtojas Klausas Neitmannas, Viduramžių karybos ir politinių santykių specialistai Martinas Kintzingeris, Thomas Wünschas, Malte Prietzelis, Klausas Militzeris, Hansas-Heningas Kortümas, Sławomiras Jóźwiakas, Stephenas C. Rowellas ir kiti.
 
Pagrindinės konferencijos dalys – įžanginė diskusija apie mūšio atminimą ir tradiciją skirtingose šalyse, atidarymo pranešimas apie Viduramžių mūšius bei jų pasakojimus ir pranešimai, skirti įvairioms karo ir taikos problemoms Žalgirio mūšio epochoje. Klausytojams bus užtikrintas sinchroninis vertimas iš užsienio kalbų.
 
Konferencija vyks Vilniaus universiteto Mažojoje auloje (Universiteto g. 3).
 
„Reuters“ nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Šiemet vykusius renginius, skirtus Žalgirio mūšiui, vainikuos didelė mokslinė konferencija

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra