Vilniaus teatras „Lėlė“ – tarptautiniame Bornholmo lėlių teatrų festivalyje Danijoje

Autorius: Data: 2011-09-06 , 10:47 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 3–11 dienomis Bornholmo saloje (Danija) vyksta tarptautinis lėlių festivalis „Bornholm Dukketeaterfestival 2011“, skirtas ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Šių metų festivalyje dalyvauja ir Vilniaus marionečių teatras „Lėlė“, kuris rugsėjo 7–8 dienomis rodys tris pastatymo „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“ spektaklius. Be Lietuvos, festivalyje su savo pastatymais dalyvauja lėlių teatrai iš Danijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos ir Izraelio.

Lėlių teatras – vizualusis menas, kuris kalbinę raišką papildo jam būdingomis įvairiomis formomis: tai pirštinės-lėlės, marionetės ar šešėlinės lėlės. Neatsitiktinai tarptautinis lėlių teatrų festivalis rengiamas Bornholmo saloje, nes ji garsėja savo įtaigia menine aplinka: čia daugelis kuriančiųjų meną mąsto kitaip, o ir gamtinės sąlygos Baltijos jūros viduryje suteikia ypatingą atmosferą.

Mūsų šalį festivalyje atstovaujančio Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklyje „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas‘ vaidins aktoriai Juozas Marcinkevičius, Elvyra Piškinaitė ir Deivis Sarapinas. Spektaklio režisierius ir dailininkas Rimas Driežis, spektakliui muziką sukūrė kompozitorius Faustas Latėnas. Šiame marionečių teatro spektaklyje susipynė į viena graži pasaka apie našlaitę Elenytę ir Joniuką bei romantiška legenda apie karalienės Barboros ir karaliaus Žygimanto Augusto meilę. Šis įstabus lėlininko Rimo Driežio sukurtas vaidinimas pelnė 1997 m. „Kristoforą“, ir po to – dar daug apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose.

Tai jau ketvirtoji Vilniaus teatro „Lėlė“ viešnagė Danijoje. Pastarąjį kartą teatras čia lankėsi 2008 metų lapkričio mėnesį teatro veiklos penkiasdešimtmečio proga surengtų gastrolių po Skandinaviją metu su spektakliu „Raudonkepuraitė“, kuris buvo suvaidintas Danijos sostinėje Kopenhagoje ir Aalborge. Tais pačiais metais vykusiame Bornholmo lėlių teatrų festivalyje teatras „Lėlė“ pristatė spektaklį „Muzikinė dėžutė“. O prieš 14 metų įvairiose Jutlandijos regiono miestuose buvo vaidintas Antano A. Jonyno ir Vitalijaus Mazūro „Cirkas yra cirkas“.

Lėlės“ spektakliai yra ne kartą pelnę apdovanojimų tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose. Daugiausia keliaujama po Lietuvą, tačiau gastroliuojama ir užsienyje: teatras lankėsi Vokietijoje, Alžyre, Etiopijoje, Suomijoje, Danijoje, Anglijoje, JAV, Austrijoje, Indijoje, Kazachstane, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Slovakijoje. Gastrolėse teatro spektakliai buvo vaidinami anglų, rusų, lenkų, vokiečių, prancūzų kalbomis. Nuo 1966 metų teatras dalyvauja tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA festivaliuose, teatre veikia UNIMA nacionalinis centras. Taip pat „Lėlė“ dalyvauja tarptautinės organizacijos ASSITEJ veikloje.

Vilniaus „Lėlės“ spektaklis „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“ festivalyje bus vaidinamas 3 kartus: trečiadienį, rugsėjo 7 dieną, teatre „Nexø Teater“ (10 ir 16 val.) ir ketvirtadienį, rugsėjo 8 d., salos sostinės teatre „Rønne Teater“ (16 val.).

Vilniaus marionečių teatro „Lėlė“ dalyvavimą tarptautiniame Bornholmo lėlių teatrų festivalyje organizavo festivalis „Bornholm Dukketeaterfestival“ bei LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Gastroles parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Daugiau informacijos apie festivalį: http://www.bornholmpuppetfestival.com/

Viso festivalio programa (danų ir anglų kalbomis): http://www.bornholmpuppetfestival.com/uploads/DukketeaterfestivalPROGRAM-lav.pdf

Liana Ruokytė-Jonsson, LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje

Kultūra , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra